Ivan Bessonov, Eurovision Young Musicians 2018 võitja (Ryan Buchanan / Edinburgh International Festival)

Edinburgis toimunud Klassika-Eurovisioni finaalis triumfeeris Venemaa esindaja, pianist Ivan Bessonov. Eelvoorude põhjal välja valitud kuus artisti 18-st näitasid oma oskusi BBC Šoti Sümfooniaorkestri ja nimeka dirigendi Thomas Dausgaardiga musitseerides.

Finaalvõistluse parimaks osutus Venemaad esindanud pianist Ivan Bessonov, kes esitas osi Pjotr Tšaikovski 1. ja 3. klaverikontserdist. 
Bessonovit peeti favoriidiks algusest peale ja finaalis kuuldud ettekanne vaid kinnitas tema esmaklassilisust. Žürii esimees Sir James MacMillan kiitis kōiki osalejaid, tunnustades nende kõrget mängutaset ja suutlikkust end suurel laval kuulama panna. "Teil kõigil on suurepärased eeldused lähituleviku muusikamaailm endast kõnelema panna", lisas MacMillan.

Vōistluse teise koha sai Sloveenia viiuldaja Nikola Pajanović, edasist  järjestust ei avaldatud. Klassika-Eurovision 2020 toimumiskoht selgub lähikuudel.ERR tegi võistlusest ülekande Eesti Televisiooni, ERR kultuuriportaali ja Klassikaraadio vahendusel.

Jaga artiklit

2 kommentaari

L
Liisu  /   14:16, 25. aug 2018
Mx35 oled ikka muusikast väga kauge inimene, sest nii rumalasti ei kommenteeriks küll keegi, kes teab muusikast, vene muusikutest ja muusikast , see teab kui tipp on olnud aastakümneid vene muusika ja muusikud, hea on, et tuleb aina juurde andekaid muusikuid, ei ole vahet mis rahvusest, sest hea on, et sel nuti ajastul klassikaline muusika jääb kestma, hea muusika on ravim sellisele rumalusele, lauslollusele, vihkamisele,see mis praegu toimub, ka meil Eestimaal, et inimesed on tigedad, kommenteerivad oma arust targalt oma enese pimeduses, matslust on palju, haritus on see mis puudub.
M
Mx35  /   21:26, 24. aug 2018
ja noh mida see annab... venemaa klassika on vintpüssi tääk

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis