Kommentaar

Keit Paju | Kas ka sina mängid enesepeitust?

Keit Paju, reporter, 24. august 2018, 18:22

14 KOMMENTAARI

p
Parem hilja kui jne./ 24. september 2019, 01:55
Sattusin alles praegu sellele enam kui aastatagusele loole. Jäi kripeldama. Tsiteerin: "/eelistatakse/ rääkida asjadest, mis ei omagi tegelikult väärtust /...../ sellest, kuidas isa 50. sünnipäeval läks asi käest ja tädi lõi paljaste tisside väel tantsu." Miks on autor nii kindel, et teisele inimesele ei või just selline episood tõelist väärtust omada? Nagu ka soov (teine näide sealtsamast), et töökohal printer korralikult töötaks. Kumab läbi empaatiavõimetus ja oma standardite ainukehtivaks pidamine. Aga noh, aasta möödas, ehk on inimene lugupidavamaks, ligimesi mõistvamaks muutunud.
t
tohter/ 26. august 2018, 11:48
Tunnustus reporter Keit Paju artiklile, mõtlemisainet jagub. Eneseanalüüs on arengu tunnus kõigile.
Positiivne, et ka ÕL võib olla midagi positiivset ja midagi arukat.
G.L. PPAK
k
koma/ 25. august 2018, 22:33
kõiksee lugeja ei ole veel degradatsiooniga , emotsionaalselt lamendunud kroonilisteks alkohoolikuteks saanud kas rahnappuse või liigvähese tarvitamise tõttu või mõnel muul põhjusel ja nemad ongi need kes vihkavad ,armastavad,,vaidlevad .klatsivad, petavad,valetavad jne, ja avaldavad meelt ka leheveergudel kui glavlit seda võimaldab.
r
Rahu!/ 25. august 2018, 22:08
Tegelikult - on kuulda-lugeda arvamusi, et ajas pole inimloomus muutunud, ehk kui, siis vägagi minimaalselt. Inimesed kandsid endas kõike sedasama mille üle autor siin polemiseerib. (Muide, 1780-dal aastal oli pärisorjus ka Poolas tuntud ja omanäolisena mujalgi Euroopas, see hakkas leevenema koos Prantsuse revolutsiooniga.) Milles siis küsimus? - Arvan, et tänapäeva massiteabevahendid on enneolematult suurendanud iga inimese auditooriumi kus omi mõtteid väljendatakse ja nii on saanud suurte hulkade pahupidine loomus üldiselt teatavaks. Mis varem jäi väiksesse kogukonnaringi kinni, see saab täna üleilmselt avalikuks. Nii siis järeldamegi, et inimesed on halvemaks muutunud.
Sama on sellesama ikka ja jälle mainitud õigekirjaga ja väljendusoskusega. Vanema aja inimesed ei kirjutanud paremini. On juhust olnud lugeda vanu kirjavahetusi ja peb küll mainima, et kirja- ja väljendusoskus oli ka vanasti vägagi mannetu. Sellega on just seesama -auditoorium kus meie kirjaoskust arvustatakse, on päratult laienenud, minu ja sinu oskused selles vallas on sadade "kriitikute" silma all. See kõik on omal viisil illusioon.
p
pensionär/ 25. august 2018, 20:16
Keit Paju. Te valisite vale auditooriumi, kellega oma arvamust jagada. Tulin sellisele mõttele kui lugesin kommentaare. Nad ju ei saanud Teie tekstist aru. Nad ei oska Teie artiklit kommenteerida. Andke neile andeks, sest Teie ei ole neid õpetanud.
p
pensionär/ 25. august 2018, 19:47
Keit Paju, Kommentaaride põhjal julgen väita, et valisite vale auditooriumi, kellega oma arvamust jagada. Milleks "sigadele pärlid"? Nad ei saa sellest aru. Nad ei oska Teie artikli sisu kommenteerida. Madalalaubaline töll ei arene enam. Leppige sellega ja ärge heitke meelt.
a
ah/ 25. august 2018, 09:38
milline tase,sellist mula lastakse täiega ilma raha nuiamata.
n
Noh/ 25. august 2018, 10:28
muhk peas räägib enda eest.
e
Eve Osa/ 24. august 2018, 23:31
Keit Paju, kas sa ise ikka oma teksti üle lugesid ja sellest aru said? Ahjaa, see ei saanudki olla ju sinu tekst, oli vaid kopipeist ...

i
Ikka mängin/ 24. august 2018, 20:30
Üks, kaks, kolm, kummas sääres on?
e
Ei/ 24. august 2018, 20:04
l
loo autor üldistab/ 24. august 2018, 19:04
ja arvab, et maailm ongi selline, nagu tema seda tajub.
Mina näiteks olen terve elu vältinud suhtlemist inimestega, kes pole otsekohesed ega avameelsed.
See käib ka sugulaste kohta.
p
Parem hilja kui jne./ 24. september 2019, 02:00
Mina vastupidi, väldin südamepuistamisega laiutajaid, oma avameelitsemisega teiste privaatruumi tükkijaid ja muid hüperekstraverte.
k
Koolikirjand/ 24. august 2018, 18:54
Kommenteerida pole mõtet - kõik kustutatakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee