Milling Harju maakaitse päeval Kiili alevisFoto: Teet Malsroos
Toimetas Silja Ratt 24. august 2018 10:09
Viimastel päevadel on üles kerkinud arutelu, kas väikelapsega teatrietendusele minek on hea idee või kannatavad laliseva lapse tõttu nii publik kui näitlejad. Neljapäeva hilisõhtul ütles enda sõna sekka ka näitleja ja riigikogu liige Madis Milling, kelle meelest võiks päris pisikesed lapsed täiskasvanute etendusele minnes siiski koju jätta.

Arutelu sai alguse filmiajakirjaniku ja -kriitiku Maria Ulfsaki artiklist Eesti Ekspressis, kus naine laliseva imikuga vabaõhuetendusele minejad hukka mõistis. Sellele järgnes lauljatar Brigita Murutari arvamusavaldus tema blogis, kus Murutar kirjutas, et tema meelest on normaalne, et laps käib emaga kõikjal kaasas. 

Milling alustab enda Facebooki postitust sellega, et tegi üle kolme aasta taas teatrit, kuid väikelapse nutt rikkus etenduse.

"Laval on tulemas üks oluline hetk… Hetk, millal kahe tegelase vaheline tüli saab lahenduse. PAUS. Paus, mis tavaliselt kannab, sest publik hoiab hinge kinni. Ja näitlejad ka…..
SEKKUB IMIK!!!! Väääää… vääääää…. Vääääääää
Palju õnne näitlejad. Palju õnne publik…. HETK on rikutud…. Hetk, mida tahtsimegi publikuni tuua…." kirjeldab Milling etendusel juhtunut. Ent väikelastega seotud vahejuhtumeid on olnud veelgi.

"Minu üks ärevaimaid hetki laval oli Lohusalu etendus. Keset stseeni kakerdas lava ette üks laps (3-4 a) ja hakkas huvi tundma põrandaprožektorite vastu. Nende temperatuur on aga umbes 400 kraadi. Ma olin laval – rääkisin teksti, aga mõte töötas sellel lapsel – millal ma sööstan tema kätt ära võtma ja katkestan etenduse! Lapsevanem ei sekkunud. Lapsevanem oli esireas ja vaatas: „kuidas nunnu askeldab!"" kirjutab Milling.

Näitleja jätkab, et on laval näinud nii paarituvaid koeri kui ka purjus inimesi, kuid lapsed peaksid olema vanema vastutus. Milling palub: "Ärge tooge imikuid teatrisse!"

Näitleja lisab, et nukuteater pakub head valikut igas vanuses vaatajatele, ka päris pisikestele.