Möödunud nädala laupäeval ehk vahetult Eesti okupatsioonist taasvabanemise aastapäeva eel toimus Võrus rahvarohke komsomolitöötajate kokkutulek. Endised punafunktsionäärid nostalgitsesid kunagises parteimajas, praeguses muusikakoolis. Ehk siis – sotsiaaldemokraatlik linnavalitsus pidi kuritegeliku režiimi järele õhkajate ruumikasutusele oma heakskiidu andma.

Kokkutulekul olid teiste seas ka praegused kooliõpetajad. Inimesed, kes peaksid lastele pajatama metsavendade kangelaslikust võitlusest vabaduse eest, mitte pisarsilmil meenutama oma õndsaid nomenklatuuriaegu.

Mais ülistas endine nomenklatuur Arnold Rüütlile pühendatud konverentsil punaparuneid nõnda, nagu oleks suur juht V. I. Lenin isiklikult mausoleumist üles tõusnud. Oma sõnumit saab levitada aga ka lauluga.

EKRE volikogu liige Monika Helme küsis sotsiaalmeedias delikaatselt, kas võib veel rohkem hinge sülitada, kui bänd räpib meie taasiseseisvumise aastapäeval Kadrioru roosiaias vene keeles? Ta tõdeb, et oluline ei ole mitte selle bändi sõnum, vaid signaal, mille president Kaljulaid meie riigi okupatsioonist vabanemise aastapäeval rahvale edastas. Miks kõlas Vene okupatsioonist vabanemise aastapäeval just venekeelne, mitte näiteks läti- või ukrainakeelne laul?

Tallinna lauluväljakul EV100 raames toimunud ühislaulmise pileti eest pidi välja käima 15 eurot nägu. Vaesem rahvas mõistab ega pahanda. Vastupidi – sotsiaalmeedias ringleb ettepanek, et järgmise Balti keti pileti eest võiks küsida viis eurot käsi.

Jaga artiklit

12 kommentaari

E
Ene  /   20:50, 29. aug 2018
Vennad tähismaad ei mõelnud välja ühtegi neist sündmustest.
L
lugeja  /   14:52, 29. aug 2018
Võrus on Tähismaad võtnud endale suure targutaja rolli. Osalesid ka valmistel ja said olematud hääled. Rahvas sai kenasti aru, et tegemist on suurte bluffijate ja vilepuhujatega. Omal ajal, kui Edgar tellis neilt artikleid, oskasid ikka väga hästi mustata kõiki ja väga madalaubaliselt, nüüd kui enam sealt raha ei saa, siis mustavad. kõiki, aga ka endist leivaandjat. Ainult see pääseb, kes maksab!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis