Eesti uudised

PÕLLUMEHED HÄDAS: Põud on kahandanud saaki ja tõstnud loomakasvatussaaduste tootmiskulusid (11)

LISA KOMMENTAAR

mõtlik 23. august 2018 23:12
Põllumees vajab toetust, siis on jaksu ka hindade tõstmiseks.
Hädas 23. august 2018 20:17
Tekib tahtmatult arvamus: kui endal ei ole raha ja äri ei õitse, kas talunik muretseb minu pärast? Vastus on ei muretse! Seega on see töö samasugune äri nagu iga teinegi. Kui keegi väidab, et kus ma siis saaksin muna, piima, leiba jne. kui talunikel kehvasti läheb? Seega ma vastaks: ma ei ole saanud ei poest ega ka taluniku käest midagi tasuta, ma olen selle kõik ostnud(kalli raha eest mille teenimise üle ei muretse ükski talunik) . Kartuli võin suure kriisi korral ka labidaga maha panna(kui neil on nii suur ikaldus ja poodi midagi ei jõua) see ei ole probleem.
Saiakesed on poes nagunii kulla hinnaga ja riis, arbuus, banaan, erinevad pähklid jne. jne. samuti meie taluniku ei kasvata seda tuuakse sisse ja ostame ikka. Piima ja jooke saab lätlastelt kui vaja (hea kui tuleb välismaist toodangut.
Seega ei muretse ja hindasid tõstetakse ka ilma ikalduseta!
Seega puhtalt minu arvamus- peab ikka roppult rikkas olema kui sõidad kombainiga mis maksab rohkem kui Tallinnas maja, mida paljud ei saaks lubada kahe põlvkonna pangalaenu võtmise korral.
23. august 2018 21:26
tallinna maja maksad mitu aastat aga miks sa arvad,et kombaini ostad esindusse minnes kohe sulas välja?põllumehed on täpselt samamoodi liisingutega seotud ja maksavad aastaid.remont,hooldus on kulukad.aga sa võidki oma pabulad mulda visata ja neid valvata siis ei jää sul aega meedias rumalusega tegeleda
ja kui 24. august 2018 12:02
maja liisingu maksudega hätta jääd, tuleb riik appi? Mäletan, kui iseseisvuse algusaastatel hariti Lätis, Leedus, Poolas maad hobustega, siis meie põllumeestel oli vaja kõige kaasaegsemaid ja kallimaid masinaid, küll maksumaksja kinni maksab.
24. august 2018 12:48
huvitav miks on inimesel rumal harjumus süüa ja kohe mitu korda päevas ja mõni veel raiskab toitu prügikasti visates.nii mõnegi arvates võiks lehmad ootele panna,et sobivusel 3 kuu pärast lüpsta või silo-heina teha siis kui tahtmist on.sõna võtavad agaralt need kes tänapäeva põllumajandusest midagi ei tea.hobusega -taandareng on ka areng!?
To: / 12:48, 24. aug 2018 24. august 2018 23:56
Tänapäeva põllumajandus mis see siis on ? Kas vihm ja põud on tänapäeva põllumehele selline üllatus, et mis see siis on? Põllumees on üllatunud kui suurelt ettevõetud loodetud kasum saamata jääb sest loodus rikub saagikoristust jne.!
Tänapäeva põllumees paneks terve maakera vilja alla aga traktorid veel ei ole nii arenenud (nagu eespool hobuse ja Belarusi põlgurid kirjutavad). Tänapäeva põllumees tahab vist 1. Lennukikandja suurust kombaini (kasum oleks ju suurem). 2. Raketti küttel sõitvaid traktoreid mis oleks sama luX mis 4 tärni hotell. Seega oleks suurem kasum ilma liigse kulu ja vaevata ning ei oleks taandarengut põllumajanduses.
Põllumees 23. august 2018 22:31
See kallis kombain on üldjuhul panga vara, mida põllumees liisib. Täpselt samasugune tootmisvara nagu teeehitajal kallur, õmblejal õmblusmasin, pagar ahi jne. Ükski põllumees ei osta niisama uhkeldamiseks kombaini ega muud masinat, nendega püütakse teha kibekiiresti meie lühikese suve jooksul vajalikud tööd ära. pidevalt remonti vajava masinaga ei ole võimalik efektiivsust saavutada. Kas te inimesed tõesti arvate, et põllumehel on raha jalaga segada ja nad rõõmuga ostavad kalleid masinaid? Ja odavamaid pole suurt midagi võtta,isegi Valgevenes töödetud Belarus maksab mitmekümned tuhanded eurod, aga töökindlus jätab soovida.
To: põllumees, (kirjutab20:17) 23. august 2018 22:57
Mis sa seletad! Ma olen 10a. Belarusi traktoriga põllul töötanud,( terved suved ilma puhkepäevata hommikul 7- 23.ni) . Seda masinat on odav ning lihtne parandada .Ühe päevaga võtad lahti, paned kokku ja parandad vea kui vaja ! Töökindlus 10a. kohta oli super(ainus viga -pole nii mugav kui lääne aga see viga on parandatav).
Põllumehed te olete lihtsalt suurelt ja ahnelt ette võtnud!!
mõtlik 23. august 2018 23:16
aga autosid on õu täis ja üks uhkem kui teine. 4-5 reisi aastas Lõunameredele ja pangaarved aina kosuvad.
Üks mesinik avaldas nädalpäevi tagasi lihtsa tõe põllumajanduse kohta." Kui saagid on head, ega siis pea seepärast hindu alandama"(?)
Milleks siis neid aastas kümnete miljonitega toetada ?
23. august 2018 19:40
põllumees põline rikas - ja las see rikas siis võtab ENDA tagataskust.
24. august 2018 12:50
kasvata ise midagi ja siis taidle!