Saksa kiirabiauto. Pilt on illustratiivne. (Caro/Scanpix)

Põhja-Saksamaal Hamburgis plahvatas kolmapäeval St Pauli linnaosas ühes büroohoones akulaadija. Sellest suurel kiirusel väljapaiskunud AA liitiumaku tabas 26aastast meest südamepiirkonda. Mees suri saadud vigastustesse, teatas neljapäeval politsei. 

Tuletõrje sai sündmuskohalt väljakutse kolmapäeval kell 15.19. Päästjad leidsid akupatareiga pihta saanud mehe raskelt vigastatuna neljandal korrusel asuvas büroos põrandal lamamas. Pärast elustamist viidi kannatanu St Georgi haiglasse, kus ta neljapäeval suri. Samal päeval oli kannatanu 27. sünnipäev. 

Kriminaalpolitsei algatas uurimise. Esialgu on veel ebaselge, miks akulaadija plahvatas. Plahvatuse tunnistajad olid 25 kaastöötajat, kes vajasid psühholoogilist abi. 

Jaga artiklit

21 kommentaari

T
Tahaks lugeda  /   11:03, 25. aug 2018
kuskilt kuidas ümber käia liitiumakudega majapidamises? Kuidas ja kus neid hoida? Selliseid ostetakse üha rohkem ja rohkem. Mokaotsast mööndakse ka - nad on ohtlikud. Isegi korter põles siin ühel fotograafil maha.
M
mehaanikainsener  /   20:42, 24. aug 2018
ei ole kommentaare lugenud,usun et see on juba ära selgitatud et pealkiri on juba vale.sest ei lõhke akulaadija vaid laetav aku.akulaadija võib küll ülekoormusesest süttida ja ka väiksema paugu teha.aga akulaadimise juures eraldub gaas,nimetatakse paukgaasiks.kui see gaas saab sädeme,siis plahvatab,mille põlemis kiirus on kiirem kui trotüülil.olen näinud töökajas ja traktori akukastis plahvatunud plii akusid50-120Ah).see plahvatus on väga ohtlik ja tugeva purustusjõuga.Kui anud juhul oli el.mobiili liitiumakud(mille mahtuvus võib olla 10-neid ja rohkem kordi suurem) siis veel ohtlikum.Siit kõikidele nõuanne,kui soovite laadida akut (ka sõiduauto),siis esmalt tuleb juhtmed ühenada akuga ja seejärel akulaadija ühendada vooluvõrguga.ja kui aku on laetud siis esmalt ühendada akulaadija lahti vooluvõrgust ja alles siis akult laadimisjuhtmed maha võtta.sellepärast et ei tekiks sädet aku ja akujuhtmete vahel.ohutut käitlemist kõigile.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis