Eesti uudised

Generaatoripõlengul ei õnnestunud ERRi Tartu stuudiot rivist välja lüüa

Rahvusringhäälingu Tartu stuudio on eetris nutitelefoniga (2)

Asso Ladva, 23. august 2018 14:08
VOOLUST VABASTAJA: Mahapõlenud alajaam jättis ERRi Tartu stuudio eletkrita.Foto: Aldo Luud
„Jama on täielik, meie jaoks käis pauk natuke pärast üheksat, aga kell kümme pidi Tartust minema eetrisse otsesaade – Vikerraadio „Huvitaja“. See sai iPhone’iga tehtud ja tehnik on praegu rendifirmas generaatorit otsimas,“ kirjeldab oma praegust töökorraldust Eesti Rahvusringhäälingu Tartu stuudio juht Aivi Parijõgi.

Praegu toimivad ERRi Tartu stuudio nii raadio- kui ka teleinimesed nende aparaatidega, millel on aku. iPhone’il on olemas rakendus, millega saab luua ühenduse Tallinnas asuva saatekeskusega ning ERRi Tartu toimetaja Lauri Variku sõnul töötas Tartu stuudio täna täpselt samal põhimõttel nagu mõnel väliüritusel.

„Mirko Ojakivi „Uudis pluss“ saade oli suures osas õnneks ette salvestatud,“ sõnab Varik, kes pimeda stuudio asemel toimetab kodus. „Aga mina sõidan homme ilmselt Tallinnasse, et saade ikka korrektselt ära teha.“

Siiski on olemas võimalus, et Varik ei peagi Tallinnasse sõitma, sest homseks saab tööle ehk generaator. Samas ei olnud Parijõgil veel teada, kas sobivat generaatorit on üldse saada.

„Suurt generaatorit ei saa me oma süsteemidele taha lülitada, aga pisema generaatoriga suudame hoida töös stuudio ja internetiühenduse,“ räägib Parijõgi. „Aga tuppa me generaatorit panna ei saa, kuidagi tuleb ta õue ühendada ja siis ööseks vist tuppa tuua. Töötame tuleviku lahendustega,“ naljatas ta.

Alajaama tulekahju jättis vooluta 29 klienti, sealhulgas 5 äriettevõtet, kella 11 taastus toide 19 majapidamisel, kuid kümne elektrivaba majapidamise hulgas on ka ERRi Tartu stuudio.

“Need on otseselt põlenud alajaamaga ühendatud tarbimiskohad, kus voolu ümbersuunamine ei ole võimalik. Uurime võimalusi kohale tuua uus alajaam  - ja sinna vajame erinevatest kohtadest kohaletarnitavaid seadmeid. Seetõttu ei ole hetkel võimalik veel prognoosida, millal elektrivarustuse kõikidele klientidele taastada saame, “ selgitas Orro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee