Eesti uudised

GALERII | Päästjad vaatasid tund aega Tartu alajaama põlengut pealt (5)

Asso Ladva, 23. august 2018 11:00
KÕVASTI TOSSU: Tartu aparaaditehase kõrval põlenud alajaam suitses kõvasti, kuid peale elektri kadumise suurt kahju ei põhjustanud.Foto: Aldo Luud
Neljapäeva hommikul kella üheksa paiku läks Tartus Riia tänaval aparaaditehase kõrval põlema alajaam, tuletõrjujad pidid pea tund aega hävingut lihtsalt pealt vaatama, sest alajaamast ei osatud voolu kuidagi välja lülitada.

Viimaks asja kallale asudes said päästjad tule mõne minutiga kontrolli alla, kuid alajaam hävis leekides ilmselt täielikult.

Kella 10:55-ks õnnestus elektritoite ümbersuunamise teel elektrivarustus taastada 19 majapidamisel. Endiselt on vooluta 10 klienti, sealhulgas äriettevõtted. “Need on otseselt põlenud alajaamaga ühendatud tarbimiskohad, kus voolu ümbersuunamine ei ole võimalik. Uurime võimalusi kohale tuua uus alajaam  - ja sinna vajame erinevatest kohtadest kohaletarnitavaid seadmeid. Seetõttu ei ole hetkel võimalik veel prognoosida, millal elektrivarustuse kõikidele klientidele taastada saame, “ selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse vanemspetsialist Kalle Orro. Ta lisas, et ka tulekahju põhjus ei ole esialgu teada.

Elektrilevi lülitas hommikul saabunud põlenguteate järel alajaama pingetuks 9:21 ja andis kohapeal 10:05 nõuetekohase ohutust tagava loa, mis lubab Päästeametil kustutustöid alustada. “Pingetuks lülitamise järel peame tegema vajalikud maandused, samuti võttis füüsiline kohalejõudmine oma aja,”  selgitas Orro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee