Eesti uudised

Perearst: võiks arvata, et tekkinud on kudede vigastus ja verevalumid koos koorikutega

MIS TOIMUB? MMSi grupis rääkis naine, kuidas leotas viieaastase sõrme DMSO sees, kuid siis hakkas tegu salgama (159)

LISA KOMMENTAAR

ahhaa 28. august 2018 11:18
Soome politseile ja lastekaitsele kaebas allolevas artiklis mainitud arst. Pole raske omad järeldused teha... http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/arstide-hoolimatus-viis-noore-mehe-hauda?id=24949881
võite kaagutada 27. august 2018 16:54
mms dmso on varsti tavameditsiinis kasutusel. osaliselt on juba niigi teiste nimede all.
Ka praktiseerinud. 26. august 2018 12:26
Vaatan seda pilti lapse sõrmest. Lapse sõrm on jäänud auto ukse vahele. On saanud tõsise trauma, on verevalum. Nagu ma loen, rtg pilt näitas, et õnneks luu on terve. Prognoosin, et see sõrm paraneb kenasti ära. See võtab aega. Küüs tuleb ise maha ja kasvab uus küüs. Aga see kõik on auto ukse vahele jäämise (trauma) tagajärg, mitte DMSO sees leotamise tagajärg. Selle loo juures polekski mõtet rääkida DMSO-st. Jutt peaks olema auto ukse vahele jäämisest ja sõrme paranemisest. Mul juhtumisi seisab ka DMSO pudel kapi riiulil. Kunagi lõikasin köögikombaini teraga sõrme. Esimese asjana tuli meelde DMSO. Valasin seda ühte väiksesse topsi (ipma lahustamata) ja panin sõrme sinna sisse. Aga ma polnud enne uurinud ega süvenenud, et kui kaua seal sees võiks sõrme hoida. Ma kella ei vaadanud, aga see võis olla mingi 10-15 minutit. Mis siis tegelikult toimus? Verejooks jäi ilusti kinni. Nahk tõmbas kõvaks ja krimpsu. Kummaliselt koledasti oli krimpsus. Nüüd kui räägiti selle lapse sõrme pildist ja ma polnud seda pilti veel ise vaadanud, siis mõtlesin, et näen pildil ka krimpsus lapse sõrme. Kui vaatasin, siis olin üllatunud, et siin ju ainult pilt tramaga sõrme pildist. Järelikult see ema tegi lapse sõrmele väga lahja lahuse või hoidis seal sees väga lühikest aega. Ühtlasi pildilt ei ole näha mingit DMSO reageeringut. Minu sõrm oli krimpsus mingi nädal aega või veidi rohkemgi. Ja siis tasapisi tõmbus minu sõrmenahk siledaks tagasi. Seega olen omal nahal kogenud, et DMSO ei ole mingi söövitav vahend. Loomulikult 10-15 minutit pole vaja selles leotada, nii nagu mina tegin. Soovin lapsele kiiret paranemist. Ja kõikidele teistele: olge lastega ja auto ustega( ka maja ustega) ettevaatlikud.
kk-pp-tt 25. august 2018 10:27
mürkidele saab ju seadus piirid panna,kui ei panda siis vöib tarbida,aga kas infoleht peaks müüjapoolt kaasas olema ,nii nagu apteekides,loe ja mitu korda loe
??? 24. august 2018 09:45
Vabandage mu teadmatust, kuid kes või mis on see kõikvõimas MMS grupp, kes käsib, keelab ja karistab ning lubab suuri trahve määrata? Minu teada on trahvide määramise õigus ikka kohtu ning politsei rida. Lisaks veel mõned ametkonnad nagu maksuamet j.n.e.
Teine, vastandav grupp on ju avalik 24. august 2018 12:47
https://www.facebook.com/MMStapab/?fb_dtsg_ag=AdyCDIOuMru6beqcdsfKNfpij33MYkD-LJTo_2NjHnqB8Q%3AAdwFV...
ÕL kirjutab: "Õhtulehe teada uurivad juhtunut ka Soome lastekaitse ja politsei. Mis kõige kummalisem: teadaolevalt ei teadnud viiaastase lapse raviarst, et sõrme on leotatud MMSiga. Toimetus on üritanud Soome lastekaitse käest kommentaari saada, ent lehe trükkimineku ajaks vastust ei tulnud."
24. august 2018 09:31
minul aitas hambavalu korral.
nädalavahetusel lõi põletiku sisse. hammas nii hell, et olla ei saa. võtsin paar korda. ja valu taandus. õnneks. pikad pühad oleks ikka jama valuga olla.
mh 24. august 2018 14:53
Mul ka valutas ühel õhtul, aga polnud juhtumisi midagi võtta suvilas. Keerasin tatart riide sisse ja soojendasin seda patja. Hoidsin põse peal ja hommikul poleks valu nagu olnudki. Sisse ei võtnud küll midagi.
LUGEJA 24. august 2018 08:13
Huvitav kas tõesti inimestele ei jõudnud kohale et see sõrmelugu oli ju väljamõeldis, nagu ka sissejuhatuses kirjas !
Brrr 24. august 2018 09:05
Ei olnud väljamõeldis. Laps olemas, trauma olemas, Soome lastekaitse ja politsei tegeleb asjaga (pere elab Soomes). Laps saab ka nüüd adekvaatset arstiabi
24. august 2018 15:26
sina Brrr ei tea nendest asjadest sit..tagi !
Kes 25. august 2018 07:40
Sulle konnasilmale astus?
Ehh 24. august 2018 09:08
Oleks siis olnud... aga ei, päris lapsega ja päris trauamaga tegemist
Miks väljamõeldis siis eemaldati? 24. august 2018 13:28
Oleks võinud ju edasi "¨konksu jäänud lol lide" üle naerda?
Uunu 23. august 2018 23:00
Pangu oma vi-tt sinna likku
24. august 2018 06:22
tüüpiline vihkaja. ropendan, labatsen, nõmetsen. ei ole midagi asjalikku öelda. ainult pritsin sappi. ja sellised te oletegi. endal pole midagi asjalikku vastuargumendiks öelda.

korjake kokku need koomikud 23. august 2018 21:38
las tegutsevad, 24. august 2018 00:40
mõttelaiskust ja selle pärandumist tuleb ka "ravida"
Loo kangelasel 23. august 2018 21:03
Valetamine tuleb välja nagu nalja...Nagu oleks harjutanud ha
Djadja Vanja 23. august 2018 20:07
Inimese seedeprotsessi põhiline komponent on soolhape - miks nad meile soodalahust soovitavad - sellega jääb ju seedimine peaaegu seisma (kaupmeestele tulid "Kellukese" limonaadiga maohaavandid) - venelane ütles et igasugused tšurkad võivad ilmas olemas olla
Juku 23. august 2018 20:00
Ma jõin Gorbatšovi ajal salaviina, millele oli piirituse maitse ära võtmiseks lisatud äädikat - järgmisel päeval pidi kõrvetuse leevandemiseks jooma soodavett. Emad mõelge - teie laste organism ei ole ju joodikute oma
23. august 2018 19:03
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Beavis 23. august 2018 19:40
JAH! Usun küll!
Lugesid ikka selle naisterahva jutu lõpuni?
Väga valus tase oli. Kohe väga.
Täiesti võimeline tegema seda, millest artiklis juttu.
Lälladiläladi laa. Mina tegin ainult eksperimenti, et näha, kui kiiresti see teise kohta üles läheb. Läladilälladi laa, ei tea, kust nad küll võtsid õiguse minu postitust teises foorumis avaldada. Oli ju ikkagi eksperiment. Panen mädaneva näpu pildi üles ja ütlen, et see on mu lapse oma. Ja ootan mida? Halloo!!? Peale ei tahtnud pissida?
Ja oi see kuri ja vastik peavoolu meedia. Teeb imeravimi müümise nii keeruliseks.
Loodan, et inimesed teavitasid ikka Soome lastekaitset ja politseid. Vastasel juhul ei juhtu kahjuks mitte midagi...
23. august 2018 18:59
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Beavis 23. august 2018 19:25
Äh? Miks Sa valetad?
loogikaviga 23. august 2018 22:56
Lugu on juba Soome lastekaitses. Laps sellise sõrmega on reaalselt olemas. Arstile jäeti mainimata, et seda leotati mingis sodis. Ongi reaalne, et vanemad usuvad pimesi ja on valmis oma laste tervist rikkuma.
Lapsevanem ise valetas ja hämas. Tegi kuritöö lapse kallal ja siis väitis, et ei teinud midagi. Olevat mõelnud loo välja, aga see vale kukkus väga kiirelt kokku. Tänu lapsest hoolivatele kaasinimestele sai asjale ametlik käik anda. Nüüd tuleb vaid loota, et lapsele sõrm alles jääb.
rivanool 23. august 2018 18:30
ja furatseliin aitasid sellistel juhtudel hästi need on nagu likvideeritud lausa briljantroheline on olemas jood kindlasti apteegis mingeid salve on mõni põletuskreem ja vesinikülihapend 3 % seda kloori ei tohiks ka kangemat teha kangus ei anna rohkem kui et põletab
MMS 23. august 2018 18:14
Koostiselt on MMS naatriumkloriti 28% vesilahus, mida kasutusjuhendi kohaselt tuleb "aktiveerida" sidrunhappega, nii et tekib kloordioksiidi lahus.
Ja see kloordiosiidi lahus on tervisele väga KAHJULIK.
AHHAA teaduskeskuse juhatuse esimees Andres Juur selgitas väga hästi"Aktuaalsele kaamerale", et kloordioksiid on vedelik, millel on desinfitseeriv toime.
"Sellega saab puhasta basseinivett või desinfitseerida oma WC-potti, aga miskipärast on mõned inimesed leidnud, et tore oleks sellega desinfitseerida ennast ka seest- ja ka väljastpoolt," kommenteeris ta.
Meie kehas on nii kahjulikke kui ka miljoneid ja miljoneid kasulikke baktereid näit. maos ja soolestikus on seedimiseks eriliselt kasulikud bakterid eluks ülimalt vajalikud.
Kui neid nüüd seda lahust juua ja nii ennast sisemiselt nö desinfitseerida, siis surevad nii kasulikud kui ka kahjulikud bakterid ja lõpuks tihtipeale sureb pikkamööda, aga järjekindlalt ka terve organism st inimene ise," lisas Juur.

keemik 23. august 2018 18:11
Minge oste tanklast akuhapet ja jooge seda. Seal sisalduv väävelhape on väga paljude ravimite sünteesi lähtekemikaaliks. Miks oma raha neile keemikutele jagada jooge kohe koostisosi sisse omale
23. august 2018 18:06
Terviseamet on juba mitmeid kordi inimesi informeerinud, et MMS nime all propageeritav naatriumklorit on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Seda ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.
Nagu nüüd sellel lapselgi, kes MMSi „raviga“võib isegi oma sõrmest ilma jääda.
23. august 2018 17:50
Kahjuks mina ei saa aga sellest mitte aru, miks ekrelased selle vetsu-ja veepuhastus- ja pleegitusvahendit MMS-ssi ihust ja hingest propageerivad ja selle eest eest terve oma kehaga kohe sõna otseses mõttes dzotile viskuvad.
Kas Lähtru mõisas toimub selle MMSI tootmine, sellepärast?
jube! 23. august 2018 18:12
MMSi müüjad kelmid peavad ainult peenikest naeru ja topivad ummadelt saadud rahapatakaid oma taskutesse.
Neil on täiesti ükskõik, mis nende "patsientidega" juhtub - kas öögivad, röögivad või surevad.
postitajale 23. august 2018 16:40
kui sina kasutad v66rast pilti ja ei ole 6igele autorile viidanud, siis autorikaitsest ja autori6igustest karjuma ei maksa hakata. Saad 6igelt autorilt peksa. lapsest kahju, kui tal lollid vanemad
Naaskel 23. august 2018 16:30
No need kloori kummardajad võivad seda sisse juua ja sellega vanni teha endale, täiskasvanud vaba valik. Aga laste ja loomade peal kasutamine peaks ikka karistatav tegu olema. Oleks need sooda ja kloor siin ilmas kõik võimsad poleks meil mingeid haiglaid ja ravimeid vaja.
mhh 23. august 2018 15:20
mis imeravim see on kui aitab lihtsalt bakteritest ja muudest parasiitidest lahti saada
loogiline, et suur osa haigustest on põhjustatud viirustest ja bakteritest
ravimifirmade pröök kundede kadumise pärast , tehke korralikud, kahjutud ja mõjusad ravimid ja keegi ei tarvita miskit muud
23. august 2018 15:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
23. august 2018 20:33
miks see võrno sulle nii ette jääb?'
õhtulehes tegi anu saagim ka propagandat ja tarbis mms-i. tema ei jää ette? miks?

Jurist 23. august 2018 15:01
pean samuti tunnistama et paarinädalase tarvitamise tagajärel olin nagu uuesti sündinud !!
kui sa selle all mõtled 23. august 2018 15:13
reinkarnatsiooni siis täitsa võimalik
to jurist 23. august 2018 17:27
Said uue maksa, neerud, peen- ja jämesoole?
kergeuskliku 23. august 2018 14:38
kergeusklikeks, aga suure vastutuse alla tuleb võtta ka sellega kaubitsejad, kes teavad väga hästi mida selle ainega tehakse ja mis tagajärjed on.
23. august 2018 14:53
küll on palju lo---lle targutajaid kes ei tea MMS -i tarvitajate mõjust tuhkagi !
mmsi tarvitajate mõju on 23. august 2018 14:58
riigi kolliktiivse iq langemine paarkümmend palli
Sensitiiv 23. august 2018 14:36
MMS on tõesti imeravim, kui teda oskuslikult tarvitada sest tuhanded inimesed on pääsenud surmatõvest !!! Kui sõrm jääb ukse vahele siis küüs läheb enamusel mustaks ja eraldub hiljem ! Siin ei ole mingi mms süüdistusega üldsegi pistmist . Meie peres saadi abi näiteks juba nädalase tarvitamisega abi inimene lõhnataju tagasi kui arstid peale operatsiooni seda eriti ei lubanud ja mina isiklikult sain uue hingamise seoses väsimuse kadumisega ! Kulla inimesed---keegi ei sunni teil tarvitada MMS-i !
23. august 2018 14:58
...ja isegi hr. Võrnole mõjus see ravim väga positiivselt !
Mis valimistest sa hämad? 24. august 2018 14:49
Võrno on üks väheseid, kes lahkus riigikogust enne aja täistiksumist. Vaevalt ta sinna tagasi ihkab.
sina hoia oma 23. august 2018 14:58
kärss selle sol.gi sees kaua tahad, teistele ära sõna otseses mõttes mürgi võtmist propageeri eks??
eks hoia 23. august 2018 14:59
enda lont selle si...a sees palju viitsid teisi ära enda lo.llustega kaasa vii
Peter 23. august 2018 17:33
Palun näita mulle neid tuhandeid inimesi, kes on surmatõvest pääsenud MMS joomisega. Mind juba puhtalt uudishimust huvitab, kuidas seda üldse tõestatakse, et see MMS-i teene oli? Mul on olnud kaks korda kopsutromb, need on mul ise lahustunud ära ja ma olen paranenud. Samal ajal ma muidugi jõin piima, sõin kanaliha, õunu jms. Nüüd m ei teagi, kas kopsutrombi ravis terveks õun, piim või kanaliha..
EDIT: sajast inimest kümme saavadki terveks, kuna organismil on endal väga tõhus eneseravimehhanism. Ilma, et nad midagi selleks teeksid.
mms sos 23. august 2018 14:33
õnneks soome lastekaitse pole nii hambutu nagu eesti oma
hambaid ülegi neil 23. august 2018 15:01
soomes võid lastest ilma jääda ka alusetu süüdistuse korral et karjud laste peale.. nagu siin meeste karjäärid lähevad lambiste käperdamissüüdistuste peale. ei tea nüüd kus olukord parem meil või põhjapool
to mms sos / 14:33, 23. aug 2018 24. august 2018 01:10
vaata, et sa ise hambaid kanni ei saa. Kuigi lol lakaid vist ei puututa.
K. 23. august 2018 14:25
See ema ju kaubitseb mingite "imet tegevate" ravimitega. Õudne. Nii juhtub, kui inimesel on liiga vähe haridust aga liiga palju hakkamist.
hahahaa 24. august 2018 10:11
sul on jälle üle vist, äkki laenad ühe ajuraku välja - saad teisega hakkama küll.
päike 23. august 2018 14:02
Ma ei saa aru,kuidas küll sellisele tobedusele nagu MMS JA dmso tarvitajatele mõistus pähe panna. Kus on riik ja ei näe mis toimub. Selliste ainetega kaubitsejad tuleks vastutusele võtta. Eks see ikka üks äri ole ,millega teenitakse ja rumalad ostavad. Nüüd kui kõik see jama on jõudnud avalikuks ,teenivad nad veel rohkem sest selliseid tobusid tuleb aina juurde. Õudne! See Jaanik Veski tuleks võtta vastutusele oma lollide naljadega!
23. august 2018 14:22
mis riik? see riik, kes tegeleb narko tarvitamise propageerimisega või? hahaa
23. august 2018 14:40
...ja ravimifirmad ainult uusi mürgiseid tablette vorbivad ja soovitavad et rikastuda !
Mia-Maria 23. august 2018 17:52
Huvitav, kas seda MMS-i antakse tasuta, et ravimifirmasi süüdistada kasuahnuses?
24. august 2018 15:43
Ravimifirmad on kasuahned, siis MMS-aferistid on palju ahnemad. Kuidas odava s aa sta ga pappi kokku kühveldada, naiivsete ajusid pestes. Pesueht röövlibande.
Nimi 23. august 2018 13:52
Update: Nagu arvata oli, tegemist EI OLNUD mingi naljaga! Soome raviarstil polnud aimugi, et seda s6rme on leotatud MMS-ga. Patsient on päris, trauma on päris. Asjasse on segatud lastekaitse ja ka Soome politsei kes oli väga huivtatud asjade edasisest käekäigust. Lisaks raviarstile info, et MMS-ga leotatud (vajadusel ka screenshotid mamma lollustest kaasa), lähiajal tulemas uus kontroll + kirurgi konsultatsioon.
kirurgi 23. august 2018 14:02
kirve alla jah? kui nii siis seda inffi levitada kah, et teised lapsed pääseks
küll soome arstidel nalja nabani 23. august 2018 14:05
peale igast muude l.olluste viivad nüüd eestlased oma võsaravitseja kombed ka sinna kaasa no mida veel
tundub 23. august 2018 14:17
olevat hull. Vaene lapsuke.
poolikuajudega mmsi propageerijad, kelledel pole ühtki muud vastuargumenti 23. august 2018 13:46
karjuvad siin juba päris kooris
-lugu on poolik
-lugu on poolik
lugu on poolik...
nimi 23. august 2018 13:51
Update: Nagu arvata oli, tegemist EI OLNUD mingi krdi naljaga! Soome raviarstil polnud aimugi, et seda s6rme on leotatud MMS-ga. Patsient on päris, trauma on päris. Asjasse on segatud lastekaitse ja ka Soome politsei kes oli väga huivtatud asjade edasisest käekäigust. Lisaks raviarstile info, et MMS-ga leotatud (vajadusel ka screenshotid mamma lollustest kaasa), lähiajal tulemas uus kontroll + kirurgi konsultatsioon.

keemik 23. august 2018 13:28
Uus ravim teile DMSOnautidele: ostke nuuskpiiritust ka apteegist, segage see DMSOga kokku, loksutage ja tõmmake paar sõõmu eralduvat gaasi
edulood 23. august 2018 13:19
mul on ajakirjanikule küsimus, miks te mitte ühtegi edulugu üles ei pane? lugege ka edulugusid ja rääkige neist. neid on ju kordades rohkem. aga jaa-aaa-aaaa. leivaisa ei luba ju. tõesti tõesti, aga mulle meeldib see, et te praegu ämbrisse panite.
jamh 23. august 2018 13:24
võtsin kunagi kaamlis..a sees vanni ja juhuslikult kadus köha, järeldus suple regulaarselt selles
kus on edulood? 23. august 2018 13:38
Mida ei ole, seda ei ole st kui edulugusid ei ole, siis ei saa ka ajakirjanikud neid edulugusid näpust väljaimeda ja neid ka siis pettusena avaldada.
Kui sul on need konkreetsed ja kordades rohkem edulood kindlalt teada,
palun avalda need kõik siis Eesti meedias.
Ootame huviga!
Beavis 23. august 2018 19:44
Saada siis üks tõestatud edulugu.
arst 23. august 2018 13:18
Andke nüüd aega sõrmel paraneda ja ärge tehke midagi. Hea et luud terved, küüs võib veel maha tulla. Verevalum resorbeerub. Lapse traumad paranevad ruttu. Miks peaks sõrme kusagil leotama? Olge normaalne. Kahe nädala pärast sõrm jälle ilus.
hah 23. august 2018 13:41
muidu õige jutt aga pärast seda keemiavanni võib veel asi kurvalt ka lõppeda
kossa 23. august 2018 13:14
kaks sõpra saavad kokku ja üks räägib teisele:"keegi tark soovitas mulle heeringasaba lutsida,pidi kohe tarkust tulema nagu kotiga.nii tegingi"."Ja mis juhtus?"Ei midagi.""Näe,oledki targem".
uss 23. august 2018 13:07
vastik lugeda seda targutamist siin, lugu on ju poolik.
Jason 23. august 2018 15:39
Aga sa, tarkpea, avalda siis see teine pool kah!
Beavis 23. august 2018 19:44
Räägi loo teine pool.
Ootan.
Või mine ...
aga ekrevõrnole mõjus mms ju ülihästi 23. august 2018 12:59
talle meenus kohe 8 aastat tagasi valmistehtud sohitütar, kirjutades talle virtuaalmeedias avaliku ja pisaraist nõretava kirja.
Valimised ju tulemas...
Tema pojad talle aga millegipärast üldse ei meenu, Võrno hoidub igasuguste trikkidega isegi nendele alimentide maksmisest kõrvale.
Kristiina 23. august 2018 12:58
Jälle poolpäti varjamine. Sotsiaalmeedias afiseerija= nime avaldamisega nõus või valmis selleks..
XXX 23. august 2018 13:06
Nimi on näha kuvatõmmisest kui hoolega lugeda.
Loe õigest kohast 23. august 2018 14:41
Fb grupis MMS tapab tervist on ta ennast õigustamas. Oma FB konto on ta suht nähtamatuks pannud, hommikul veel olid postitused ja pildigaleriid avalikud ka. pildid lapsest.
EKRE Valija 23. august 2018 12:54
Kloor, lambiõli ja domestos ravib kõik haigused, ka luu ja ajumurrud! Ärge uskuga arste ja kaasaegset meditsiini. Küll ekre võidab, taastab nõukogude eesti ning oleme sellest lääne jamast prii.
aitäh, Ekre Valija 23. august 2018 13:40

Kägu 23. august 2018 12:52
Ise kasutab kellegi teise pilti ja siis jahub autoriõigustest? :D
ma 23. august 2018 12:44
ÕL paberlehte ei loegi! Siit ainult üht-teist!
Teetanusest 23. august 2018 12:43
Teetanust niimoodi ei saa!
kuri mutt 23. august 2018 12:37
Miks riik see küll on ei saa seda MMS äritsejate jõuku laiali aetud ja vangi saadetud. Lihtsalt see on haige kuidas selle MMS rahvast mürgitatakse.
õigus, riik keelutagu see mmsi ja ka mmsi kiitvad ekrepunt! 23. august 2018 13:05
Ainult ekred, näit. Võrno jt promovad ja kiidavad seda mmsi ju taevani.
Eks siis mõni naiivik jääb ekrelaste jura uskuma ka.
lugeja 23. august 2018 12:31
Artikkel on poolik. Arge uskuge igatsugu jama mida meedia kirjutab. Eelnevalt kaidi selle napuga arsti juures aga abi ei saanud.
sina oma loogikaga 23. august 2018 12:32
kui köha ja nohuga arstilt abi ei saa hakkad kodus kopsuoperatsiooni sooritama?
To lugeja 23. august 2018 12:37
Isegi, kui kohe abi ei saadud, pöördud uuesti. Kliiniline pilt võib aja jooksul teiseks kujuneda, kui alguses arvati. Igatahes peab lapsevanem reageerima adekvaatselt, mitte istuma FBs kahtlases grupis ja postitama südameid ja ahvikesi ja ravima ise kodukeemiaga.
ekrelugeja 23. august 2018 12:44
23. august 2018 12:47
Beavis 23. august 2018 19:46
Räägi loo teine pool ära.
Tahan teada, et millise arsti juures käis?
Kuna käis?
kas kuidagi 23. august 2018 12:29
ära ei saa keelata seda gruppi seadusega? minu arust on eestis olemas vastavad rahvatervisele viitavad seadused
Okei 23. august 2018 12:24
Kui NaCl=NaClO2 teie arust siis palun väga hakake H2O asemel ka H2O2 tarbima, üsna sarnased ju, teine vaata et kasulikumgi? Saaks vaid kiiremini lahti teist.
tubli emme 23. august 2018 12:23
Laps kasvab suureks saab targemaks ja on kindlasti super õnnelik kui teada saab et jäi väiksena sinu pärast näpust ilma. Või noh, seda muret sul pole, söödad varsti talle järgmist imerohtu sisse, milleks võib vabalt olla rotimürk, ja söödad nii, et ei köhi enam kunagi
lugeja 23. august 2018 12:24
Arst ei teinud ju mitte midagi. Artikkel on poolik.
Lugeja 23. august 2018 12:58
Ära palun korruta lollusi! Siis lähed teise arsti juurde, aga mitte ei hakka ise mürgiga ravima.
to lugeja 23. august 2018 13:42
Ehk selgitaksid ka, et mida siis arst oleks pidanud tegema?
Lapsele uue sõrme?
23. august 2018 15:13
Mida see arst pidi tegema? Kes arvab, et arst saab vigastuse naksti olematuks teha, peaks tõesti oma pead laskma kontrollida. Paranemine võtab aega. [email protected] ema rikkus omaenese tarkusest lapse käe super imerohuga hoopis ära. Selline tuleks vanglasse saata.
Beavis 23. august 2018 19:52
Räägi. Millise arsti juures käis? Kuna ja mis juttu ajas?

OMG 23. august 2018 12:20
See pole ju 5 aastase lapse sõrm. Mul omal ka kodus 5 aastane ja no andke andeks aga erinevus on ikka väga suur...
hmm 23. august 2018 13:12
mina vaatan enda lapse sõrmi ja nendega ikka väga sarnane
samamoodi minu 6 aastasel 23. august 2018 13:25
ainult et ei ähvarda otsast mädaneda kuna pistan neid regulaarselt kodus happesse
to: OMG 23. august 2018 14:37
Mul kodus 6-aastane poiss ja no täiesti sarnane on pildil olev sõrm, eriti hästi saab küüne kuju järgi aru, et on lapse käsi.
Ja kui pildi postitaja väidab, et tegu on väljamõeldisega, siis miks ta ei suuda seda tõestada? Pildiotsingu põhjal ei ole tegu avalikust ruumist saadud fotoga ja kui postitaja on nii tark, et väidab nagu oleks andmekaitseseadust rikutud, siis kus on võõra pildi kasutamise puhul vajalik viide?
Lisaks on pildi postitajal kodus just selles vanuses väike poiss, fb-s on pildid olemas.
23. august 2018 12:20
Marje Oona? Kuido Nõmm?
kes need seal politituse all on?
õhtuleht paneb julma nimedega. ehk siis...
Blll 23. august 2018 12:33
Oona ja Nõmm on arstid, kellelt arvamust küsitakse.
23. august 2018 12:56
ja kus see arvamus siis on??
Bllll 23. august 2018 14:52
Kuido Nõmme arvamus on kommentaarides (MMS tapab tervist-kust kuvatõmmis pärit), olemas. Tuvastas, et olukord kriitiline ja kohe vaja arstile pöörduda.
23. august 2018 12:17
:)
no ja läkski lahti.
ma saan aru, et asi on selleks, et tõmmata vahele, kes grupist infot välja veab. ja nüüd saadakse ehk jälile. selleks tulebki libateemasid teha. ajakirjanikud on õnge otsas.
hmm 23. august 2018 13:13
Mis õnge otsa tõmbamisest sa enam räägid. Kas sa artiklit ka lugesid? Inimene ise kirjutab, et läks abi paluma ju st. tunistas ülesse.. Oled oma ajud ka juba ära joonud?!
Libateemataja 23. august 2018 17:41
Ta leotab oma ajusid iga päev kaks tundi MMS-i sees vist. Ajakirjanikud on õnge otsas, hahaaa. Huvitav, miks mingi mõttetu libateema pärast pildi avaldaja nii endast välja läks? Ma olen näinud kümneid ja sadu libateemasid ja pilte, neid on näiteks YouTube täis. Kohe saad aru, et libateema ja kedagi ei huvita see kah, kõige vähem veel ajakirjanikke. Ja mitte ükski libateema tegija ei lähe ka endast nii välja, et ähvardab kõiki kohtusse anda..
to Siiri 23. august 2018 12:12
Minu asi on küll, kes ja kuidas ravib oma lapsi. Ei tahaks olla sandistatud noortele invaliiduspensioni maksja.
Njah: 23. august 2018 12:10
Kui laps teetanuse saab, on lõpp piinarikas. Teetanus tähendab kangestuskramptõve. Kujutage ette, et vahel magades läheb jalg krampi, kole piin, kas pole, kuid kujutage ette et krambid on nii tugevad, et lihased murravad luud ja kondid puruks. Ei kujuta.
teetanuse 23. august 2018 14:30
pisiku saad mullast, mitte autoukse vahelt. Ka minu tütar jättis näpu pisikesena autoukse vahele. Oli see näpuke pisut paistes, aga isegi küüs ei tulnud maha, sest laspe sõrmed on painduvad ja pehmed. Omad näpud lõin ise ukse vahele. 3 sõrme pealt tulid küüned maha, aga sedasi siniseks ei läinud küll ükski näpp. Vbl on kaasaegsete autode uksed tihedamad, ei tea. Või siis proovitigi kohe algul seda imeravimit ja kui pilt hulluks pööras mindi arsti juurde. See mustjas näpuots viitab gangreenile, mis tekib tõesti siis ka, kui kehaosa jõhralt muljuda saab. Tean üht tüüpi, kelle varbale bussis astus kogemata naine oma kõrge kingakontsaga ja selle tulemusena läkski varvas mustaks ja tuli amputeerida.
Mitte mingi Siiri! 23. august 2018 12:02
Mina loen välja, et Kersti Saarlaid.
Jah, on küll 24. august 2018 13:23
Aga ÕL artiklis on ju nimi muudetud: "Salajasse MMSi kasutajate gruppi Facebookis abipalve kirjutanud Siiri (nimi muudetud) on pettunud: viieaastase lapse autoukse vahele jäänud sõrm on kahe päevaga mustaks tõmbunud, ent DMSO ja MMSi sees leotamine näppu terveks ei ravi."
100% paratsetamol 23. august 2018 11:49
Näpp pandi siis MMS ja DMSO kontsentraadi sisse ilma lahustamata? Sel juhul tõesti palju õnne!
võsanõid 23. august 2018 12:03
nii kasvab vast kiiremini
DMSO / dimetüülsulfoksiid (99,9%) 24. august 2018 13:26
https://www.amazon.de/DMSO-Dimethylsulfoxid-1000-L%C3%B6sungsmittel-Braunglasflasche/dp/B00DEZ0THM
DMSO on suurepärane lahusti paljude orgaaniliste ainete jaoks, näiteks: Nagu liimid, värvid, rasvad ja palju muud. See on vähese lõhnaga, kõrge keemistemperatuuriga ja mittetundlik toatemperatuuril. --- Väga kõrge puhtus 99,9%Kuna DMSO-s lahustatud ained võivad tungida läbi naha, tuleb hoolikalt käsitseda
Maarja! 23. august 2018 11:44
Enne oleks võinud panna lapse sõrme kaaliumpermanganaadi õrna lahuses sisse likku .Ma ei saa aru,kuidas saab katsetada oma lapsega sellist asja.Parem siis minna arsti juurde abi saama,kui ise puhastada ja abi anda ei oska. Miks ometi midagi ette ei võeta,samuti see kolloidhõbe ei ole saanud Ravimiameti poolt luba seespidiselt võtta ja laste peal kasutada.Ainult välispidiselt võib kasutada!

23. august 2018 11:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Ooooo 23. august 2018 12:28
Lapse elu on ohus ema lolluse tõttu. Suure tõenäosusega jääb sõrmest ilma. Loomulikult tuleb asi avalikkuse ette tuua, lapsele abi anda ja selliselt vanemalt vanemlikud õigused ära võtta!
23. august 2018 12:50
Mis sa, Minni, sõimled siin? Ka liialt tarbinud?
hmm 23. august 2018 13:20
Kui sa ise seisukohta võtta ei oska, siis võta istekoht ja süvene asjasse. Millist seisukohta sa soovid? Kõik on puust ja punaselt ette loetud juba? See ongi mega halb! Teie seal MMS grupis olete ajupestud lambad. Aga meie võitleme nende eest, kes ise häält teha ei oska ja nende eest, kes on lihtsalt vähe informeeritud.
Minni 23. august 2018 13:47
MMS ja DMSO on palju vanemad asjad, kui meie meedias pasundatakse ja ülejäänud maailm kasutab neid palju laiemalt. Lisaks, kui mingi asi on nii mega halb, siis peaks inimesed selle kätte vähemalt ju surema aga pole surmajuhtumeid, on hoopis tervenemised. Vähe informeeritud oled sa ise, loe muukeelseid infokanaleid ja oled paremini kursis. MMS-i kohta üle maailma tehtud palju ametlikke uurimustöid, kui tegu oleks nii hullu mürgiga, siis ei lubataks seda üldse müüa, isegi mitte suuloputusvahendina, sulle ei tundu? Ega seda kusagilt leti alt müüda, täitsa avalikult ju.
Minni 23. august 2018 13:49
Üleüldse miks peaks keegi seda MMSi ja DMSO-d niisama tarbima, kui poleks vajadust ja siis niisama teistele kiitma, kui see ei toimi nii nagu väidetakse. Nii jääb ju inimene ise lolliks ja miks peaks keegi seda vabatahtlikult endale tegema ja ennast moe pärast mürgitama. Tulge alla oma pilve pealt keemia, mis sisaldub ravimites pole sugugi vähem ohtlik.
mõnes spordisalvis 23. august 2018 18:22
on dimetüülsulfiidi ma pole kül kindel kas tugeva traumaga sobib võib paiste ajada isegi viinakompess on hea kui muud pole aga seda tehakse ka veega pooleks kui mõni hull ei tea
To minni 23. august 2018 13:23
Tahad tarbi, määri, joo. Miks peab last seal leotama.
Nimi muudetud :) 23. august 2018 11:38
all kohe pilt kus nimi kirjas kes kuhu postitas
kle siiri 23. august 2018 11:35
Viska õige oma p8ts likku selle sisse et sa rohkem ei paljuneks
Ma 23. august 2018 11:35
postituse autori ("siiri") p2risnime ju pildi ylaservast n2ha
23. august 2018 11:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Hmm 23. august 2018 13:17
Paraku on lapsed oma vanemate ees kaitsetud.
alternatiivmeditsiini pooldajad 23. august 2018 11:31
Otsemaid diskrediteerida ja põlu alla! Kaua sellist asja siin veel kohtab! Mürgita iseennast kui soovid! Aga noh, enne kui midagi muutub nii rahva kui seaduse silmis peab see esimene kahekuune ära surema kellele ema seda mürki tissipiima sisse pani
rs 23. august 2018 11:30
puhas huumor, ärge iga postitust nagu piiblit ka võtke
23. august 2018 12:52
ja sina ära kõike huumorina ka võta.
hashtagchallenge 23. august 2018 11:29
DMSO pooldajad võiks liitri korraga seda ära juua ja vaadata mis juhtub

noh 23. august 2018 11:29
Kasvatamatut põngerjat nüpeldatakse kodus kohe lastekaitse kohal aga siin pistetakse lapse näpp põhimõtteliselt söövitava toimega aine sisse ja kedagi ei huvita?
oijah 23. august 2018 11:28
Nigu näpp happe sisse pistetud, kudede surm juba ilmne, hea kui näpp alles jääb, veremürgitus ka tõenäoline. Kõik need alternatiiv"arstid" kellel heal juhul raamatupidaja haridus väikelinna kutsekoolist tuleks pehmete seintega palatisse pista, rääkimata laste ära võtmisest
Kahjuks 23. august 2018 12:02
MMS ongi mürk. NACLO2. Tarbijad ei tee vahet nacl ja naclo2. Üks ravib nacl teine mürgitab naclo2
Aga MMS 23. august 2018 13:20
Ongi kloorhape. Seda leidub ainult haiglates pesu ja desinfitseerimis ainetes mitte ravimitest. Võib ju valgendamine juua.
xx 24. august 2018 09:14
Äkki on siin siiski asi kogustes, nt. sool on organismile vajalik väikestes kogustes aga kui seda süüa lusikate kaupa, võib surra...Vaevalt see näpu leotamine nüüd näppu hullemaks tegi, verevalum ja väikesed haavandid, võibolla ka mingi mõra, ei lugenud artiklit..Samas lasete siin enamus oma lastel coca colat tarbida ja samas teate et sellega saab torustikku puhastada. Rünnak MMS tarvitajate aadressil on ikka võimas ja tume rahvamass on ajupestud, tehke veits uurimustööd ise ka ja ärge uskuge pimesi meie meediaruumi, enamus inimesi ei viitsi ise mõtelda vaid usub pimesi. Miinuste ladujatele- mina ei ole MMS tarvitaja aga kohe süüdistusi ka ei loobi!
Selleks, 23. august 2018 11:13
et tollele Siirile diagnoosi panna, ei pea Siirit nägemagi.
23. august 2018 12:15
/ 12:02, 23. aug 2018
Mina loen välja, et Kersti Saarlaid.
appi 23. august 2018 11:11
kus nüüd lastekaitse ja politsei silmad on???
Hmk 23. august 2018 11:08
Tõenäoliselt amputeeritakse ülemine osa. Inimesed hakkavad hulluks minema, kui selliseid asju teevad
23. august 2018 13:09
riigiga ei ole siin mingit tegemist!
Aga leidub idi00distunud lapsevanemaid.
Tõenäoliselt 23. august 2018 13:21
Lihtsalt paraneb ja nii ongi!
päris karm 23. august 2018 11:02
Selline sõrm on nagu otse õudusfilmist.
vanaema 23. august 2018 11:06
Tõenäoliselt ambuteeritakse.
vanaema "vanaemale" 23. august 2018 11:31
Sinu ajud on vist ammu "ambuteeritud". Kas sul liba "vanaema" ei ole üldse mõistust? Soovin lapsele paranemist ja tervist.
23. august 2018 11:25
Kole muidugi aga see ei tõenda, et süüdi on MMS!?
MMS pole süüdi, aga usk 23. august 2018 11:30
sellesse küll, kui MMS on kõikvõimas siis milleks meile üldse haiglaid ja arste?Kui sooda ja kloor on kõikvõimsad siis milleks meile üldse meditsiin?
Sa 23. august 2018 11:39
oled ikka huvitav, kui haiglasse lähed, siis küsi endalt, mis lahus sulle vajadusel veeni tilkuma pannake ja siis räägime edasi, geenius. Keemiat võiks enne kommenteerimist ikka tiba jagada.
To Sa 23. august 2018 12:06
Keemiast teadev isik võrleb füsioloogilist lahust kloordioksiidiga?? Päris segi peast
Keemik Sa 23. august 2018 12:17
Käi haiglas ära ja vaata mida seal veeni tilgutatakse. Võta oma naclo2 kaasa ja vaata on nad nõus sulle kloori tilgutada. Võid domeenist ka juua.
to sa 23. august 2018 12:55
Kuidas sa selliseks geeniuseks kujunesid?
.... 23. august 2018 13:47
Eks ikka MMS-i grupis...
Korralik lonks MMS-i ja elu on nagu lill (lisaks saab veel ka kohe keenjuseks).
keemia tund 23. august 2018 16:00
Veeni pannakse tilkuma füsioloogiline lahus, ehk sama aine lahus, mida sa oma toitudele riputad, et need magedad ei oleks - NaCl ehk keedusool. Miks te üldse koolis käisite, kui midagi külge ei hakanud?
xx 24. august 2018 09:24
asi on selles, et tilguti baasaine on Na Cl ehk soolalahus ja selle sisse pannakse ravim, baasaine kogus on vähemalt 250 ml. Klorit on sellises koguses ohtlik ja ta ei ole ju mõeldud baasainena vaid just selle imeväikse tilgana- asi on kogustes..Ravimid on ju ka suurtes kogustes surmavad, kas mõni teist oskab nimetada ravimit, mis ei ole keemia ja millel ei ole vastunäidustusi? Palju on ju patsiente, kellel mingi ravimi algfaasis on iiveldust ja teisigi sümptomeid, nii ka MMS puhul ja nagu juttudest kuulda, siis mõnega teeb imesid ja mõni jätab pooleli, sest on alguses v'ga paha ja eks see meedia pidev hirmutuslugude vorpimine tekitab kõhklust ka. Kas neid tarvitajaid lausa kividega loopida...
pole ime, 23. august 2018 11:31
jäi ju autoukse vahele ega saanud kohest esmaabi.Vanem pole ilmselt adekvaatne.
Sa - le 23. august 2018 11:59
Vii ennem ennast keemiaga kurssi. Haiglas tilgutatakse veeni naatriumkloriid (nacl) soolade lahus vajalik organismile, mitte naatriunkloritit(naclo2) mis on tööstuslik desinfitseerimis vahend. Täiesti kaks eri asja. Peab ikka ema mõistus olema, et last niimoodi piinata ja ennast õigustada.
23. august 2018 12:55
Ega põmmpea sellest aru saa.