Jüri Luik (Teet Malsroos)

"Kaks protsenti on suur raha, paraku kaitsekulutuste absoluutväärtuse suhtes oleme NATO riikidest tagumise viie seas," räägib kaitseminister Jüri Luik Eesti Päevalehele, et kaitsekulutuste määra tuleks tõsta.

Luige sõnul on väga palju erinevaid nii relvastuselementide kui ka personali väljaõppega seotud teemasid, mis eeldaksid suuremat kulutust.

"Kui räägime keskmaa õhukaitsesüsteemist, siis ainuüksi süsteemi soetamine maksaks 300 miljonit, sellele lisanduvad süsteemi käigushoidmise kulud. Seda ei ole kuidagi võimalik finantseerida praegu olemasolevast eelarvest. On väga oluline, et toimuks rahulik ja mõistlik debatt selle üle, kui palju oleks võimalik peale järgmist valimistsüklit eelarvet tõsta ja milline oleks erakondade valmisolek selleks."

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

33 kommentaari

J
JuSS  /   10:43, 24. aug 2018
Muidugi ei ole meie 2% võidujooksuks piisav Kui meie kõrval asuv meile vaenulik suurriik on meist peaaegu 400 korda suurema erritooriumiga, seal elab 100 korda enam rahvast kui mil ning nemad kulutavad oma sõjaliseks eelarveks ligi 20% oma eelarvevahenditest. Muuseas, ega seegi veel piit ole. 30-ndate teises pooles, intensiivse relvastumise perioodil kulutas Stalin otseselt või kaudselt sõjajõudude suurendamseks ning modrniseerimiseks laua 2/3 eelarveraha..
Seega oleks võidujooks peale jäämine meile lihtsalt võimatu.
,
,,,  /   08:02, 24. aug 2018
aga 500€ on töötegijale paras palk?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis