Eesti uudised

Noor naine kolis hobuste nimel Tallinnast maale metsade vahele: siin on hingematvalt ilus! (6)

LISA KOMMENTAAR

to ralist, Uunult. 23. august 2018 18:51
Kui vana inimene oli valmis ära surema, tähendab, et tema surma ei karda. Ära sina ka karda, võta surma kui elu loomulikku osa. Ära võta endale kellegi eestkõneleja rolli ja otsusta oma kitsavõitu urbanistliku ja materiaalse maailmavaatega (surm on kõige lõpp) teiste inimeste eest. Elu ei ole ainult linnas, vaid see on ka maal võimalik
realist 23. august 2018 09:12
Niikaua on kõik OK, kuni oled veel noor, terve ja auto olemas. Aga kui saad vanaks ja on vaja kiirabi välja kutsuda? Kuskile pärapõrgusse, kus ainult GPS-ga saab orienteeruda. Kiirabi ei leia maja üleski. Aga kuidas on turvalisusega lood? Naabreid pole või on liiga laugel. Maja võidakse päise päeva ajal paljaks röövida ja mitte keegi ei saa appi tulla kuna elad üksi nagu Kuu peal. Olen selliseid optimiste näinud, kes suure hurraaga maale kolisid. Aga jah, ega keegi meist ei taha õppida teiste vigadest, eelistatakse ise oma vigu teha.
eestlase mõttemaailm 23. august 2018 09:20
Kui tihti röövitakse Eestis maamajades elajaid? Kui tihti on sul vaja kiirabi kutsuda? Ehk siis sinu elamise moto on hirm? Parem ärme üldse ela sest nagunii kunagi peab surema?
realist 23. august 2018 09:50
Hirm või mitte aga oma eelmisel töökohal ma olen kohtunud selliste inimestega. Kui küsid, miks ta külasse ei kolinud, ikkagi inimestele lähemal, siis vastuseks öeldi, et siin majas on ta üles kasvanud ja mujale minna ei taha. Küsisin siis, et aga kui on vaja kiirabi kutsuda (vana inimene oli, elas kuskil pärapõrgus), siis vastus oli midagi sellist, et noh, eks ma siis suren ära. Mind pani selline vastus imestama, pehmelt öeldes. Täitsa mina-ja-maailm suhtumine. Et sugulased võivad tema pärast mures olla, see talle pähe ei tulnud.
Muuseas, mis hirmu puutub. Inimene on nii kaua julge ja riskialtis, kuni ükskord ise portsu otsa satub. Vaat siis alles tekib ... noh, ettevaatlik ellusuhtumine. Aga riskijad tunduvad üldse arvavat, et nad ealavad siin ilmas üksi ja mitte keegi nende pärast ei muretse. Kas vanemate, sugulaste, sõprade tunded üldse ei loe?
Jüri sealtmaalt tollele realistile 09:12, 23. aug. 25. august 2018 17:51
Aga unustanud oled siia maaelu pahede hulka veel lisada värske õhu mürgituse. Normaalset inimest ümbritsevad ikka müra, heitegaasid ja betoon.
No 23. august 2018 06:41
aga ongi ju, eriti veel kui kõik oma käe järgi ära teed.