Kommentaar

Juhtkiri | Libastunud korruptsioonikütt sai teenitud palga (5)

Ohtuleht.ee, 22. august 2018 18:07
Foto: Robin Roots
Miks on nii, et kui erakonnad kuulutavad välja halastamatu võitluse korruptsiooniga, siis lõpetavad nad enamasti ise naerualustena? Erakondadel napib võimalusi, et konkurentide hämaraid tegusid päevavalgele tuua, kuid end teistest õilsama, ausama ja eetilisemana esitlenut on seda lihtsam rünnata, kui ilmneb, et päris eksimatu ikkagi ei olda.

Nüüd on järg Vabaerakonna käes, kes peab põhjendama, miks mittetulundusühingu Korruptsiooniradar igakuine rahastamine 5000 euroga, millest pool läks juhatuse liikme, samal ajal erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimehe kohustusi täitnud Ardo Ojasalu palgaks, ei ole korruptsioon.

Et igal erakonnal peaks komisjonis olema vaid üks esindaja, on teiste parteide kriitika Vabaerakonnaga liiga lähedastes suhetes Ojasalu suunal igati õigustatud ja viimase lahkumine komisjonist on ainuõige lahendus. Kahju vaid, et see oli Ojasalu ennast esindama valinud sotside (erakonnast lahkus Ojasalu juba mullu) otsus ja mitte Ojasalu teadlik valik. Pikem venitamine kahjustanuks komisjoni tõsiseltvõetavust ja töövõimet.

Omaette küsimus on, kas Ojasalu juhtumi tõttu peaks end riigikogu korruptsioonivastasest erikomisjonist taandama ka Artur Talvik. Vabaerakonna esimehena oli tal Korruptsiooniradari asutamisel kandev roll ja vaevalt jäid Ojasalule palga maksmise asjaolud tema eest saladuseks.

Küsimus, kas Talvik võiks kasutada komisjoni esimehe positsiooni just Vabaerakonna huvides, on vahepeal lahenenud justkui iseenesest. Ent seda lihtsam võiks skandaali tagamaade ja enda rolli selles selgitamine Talviku jaoks olla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee