Maailm

Die Welt: kas Donald Trump viiakse raudus kätega Valgest Majast ära? (34)

Toimetas Aadu Hiietamm, 22. august 2018, 13:40
USA president Donald Trump (72).Foto: AFP/Scanpix
Teisipäev osutus USA presidendile eriliselt mustaks päevaks. Esmalt tunnistas tema endine kauaaegne jurist Michael Cohen, et ta rikkus seadust, kui maksis kahele naisele Donald Trumpi käsul vaikimistasu. Cohen tunnistas end süüdi koguni kaheksas erinevas rikkumises ning kohus langetab otsuse 12. detsembril. Seejärel tunnistas vandekohus Trumpi kunagise kampaaniapealiku Paul Manaforti süüdi maksu- ja pangapettustes. 

Saksa konservatiivse päevalehe Die Welt veebiväljaanne küsis seejärel retooriliselt, kas nüüd viiakse ka Donald Trump Valgest Majast raudus kätega minema? Samas anti ka vastus: „Võib-olla.“ Reaalselt näitavad aga viimased sündmused, et USA praegune president ei saa eksisteerida koos õigusriigiga. Seni, kuni USA-s leidub veel inimesi, kes jälgivad seaduste täitmist, on Donald Trump eksistentsiaalses ohus.

Samas on USA presidendi võimalik ametist tagandamine ehk impeachment poliitiline protsess. Selle läbi minemiseks Kongressis on vaja esindajatekojas lihthääleenamust ja senatis koguni kahe kolmandiku senaatorite hääli.

Kui vabariiklastel õnnestub novembris toimuvatel vahevalimistel esindajatekojas oma enamust säilitada, siis ei hakka ka keegi Donald Trumpi ametist tagandama. Pigem muutub tõenäolisemaks võimalus, et käed pannakse hoopis raudu eriprokurör Robert Muelleril, kes uurib Venemaa sekkumist USA presidendivalimistesse.

Samal teemal

16. november 2018, 21:40
Trump: vastasin kõigile eriprokuröri Venemaa-küsimustele isiklikult!
14. september 2018, 20:08
Trumpi kampaaniajuht tunnistas end riigivastases vandenõus süüdi ja jagas väärtuslikku infot
23. august 2018, 16:27
Trump: maksin armukestele, kuid see polnud ebaseaduslik!
21. august 2018, 21:27
Trumpi endine advokaat on nõus karistuse leevendamiseks kohtuga koostööd tegema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee