USA president Donald Trump (72).Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 22. august 2018 13:40
Teisipäev osutus USA presidendile eriliselt mustaks päevaks. Esmalt tunnistas tema endine kauaaegne jurist Michael Cohen, et ta rikkus seadust, kui maksis kahele naisele Donald Trumpi käsul vaikimistasu. Cohen tunnistas end süüdi koguni kaheksas erinevas rikkumises ning kohus langetab otsuse 12. detsembril. Seejärel tunnistas vandekohus Trumpi kunagise kampaaniapealiku Paul Manaforti süüdi maksu- ja pangapettustes. 

Saksa konservatiivse päevalehe Die Welt veebiväljaanne küsis seejärel retooriliselt, kas nüüd viiakse ka Donald Trump Valgest Majast raudus kätega minema? Samas anti ka vastus: „Võib-olla.“ Reaalselt näitavad aga viimased sündmused, et USA praegune president ei saa eksisteerida koos õigusriigiga. Seni, kuni USA-s leidub veel inimesi, kes jälgivad seaduste täitmist, on Donald Trump eksistentsiaalses ohus.

Samas on USA presidendi võimalik ametist tagandamine ehk impeachment poliitiline protsess. Selle läbi minemiseks Kongressis on vaja esindajatekojas lihthääleenamust ja senatis koguni kahe kolmandiku senaatorite hääli.

Kui vabariiklastel õnnestub novembris toimuvatel vahevalimistel esindajatekojas oma enamust säilitada, siis ei hakka ka keegi Donald Trumpi ametist tagandama. Pigem muutub tõenäolisemaks võimalus, et käed pannakse hoopis raudu eriprokurör Robert Muelleril, kes uurib Venemaa sekkumist USA presidendivalimistesse.

Samal teemal

Kommentaarid  (34)

eksole 23. august 2018 11:37
Ilmselgelt on hakatud trumpi viimasel ajal rohkem mustama siin euroopa pinnal, sest mees teeb testsugust poliitikat, kuid tädike merkel soovib. koostöö venemaaga, soomega jne kindlasti ei meeldi eu ametlikele ja ohustavad neid. vaadates, et usa koos natoga on võtnud plaani ehitada sõjaväebaase euroopasse, sealhulgas ka meie pinnale siis tekib tunne, et saksamaa on kaotamas sõjalist võimu ja see ei meeldi neile. samas on usal suht ükskõik, mis siin baltikumis tõimub, niiet neile on see hea koht harjutamiseks meie arvelt. kui vaadata meie eesti seisukoha pealt, siis meile ei mängi mingit rolli, kes kus võimul on sest meie politikud on nii nõrgad, et kuuletuvad igaleühele, kes tugevam ja oma iseseisvust ei tunnista.
kõik diktaatorid on lõpetanud kas rentslis ...või vanglas 23. august 2018 13:27
Trumpi ei pea keegi mustama,
Trump on oma käitumise ja tegudega ennast ise juba lõpmatuseni mustanud
ta on sellepärast juba mustem kui tõrvapapp.
Enam ei ole kaugel see aeg, kui see haige diktaator kukub kolinal oma troonilt...
Elagu kuningas 23. august 2018 08:36
Trumpil ei ole häda midagi, tema populaarsus kusjuures on tõusuteel. Seda aga ei saa teda kiruvate meediaväljaannete kohta öelda. Pean silmas ameerikat mitte õnnetuid eesti lehti.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS