Galeriid

GALERII | Värske minister Rene Tammist andis riigikogus ametivande (11)

Ohtuleht.ee, 22. august 2018 12:13
Foto: Jürgen Niit
Rene Tammist andis riigikogu ees ametivande. Tänasest on ta valitsuse uus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister.

Selleks viis peaminister Jüri Ratas kolmapäeva hommikul president Kersti Kaljulaidile Urve Palo lahkumisavalduse ja tutvustas talle oma uut ministrikandidaati Rene Tammistit. Riigipea soovis uuele ministrile jõudu.

Kadriorust edasi suunduti aga Toompeale, kus Tammist andis riigikogu ees ametivande.

Enne ministriks saamist juhtis Tammist 2011. aastast Eesti Taastuvenergia Koda ning kuulus alates 2012. aastast Euroopa Liidu Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostööameti juhatusse. Tammist on SDE liige ning on töötanud Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni energiapoliitika nõunikuna.

Tammisti sõnul on tema prioriteedid ministriksoleku ajal e-riigi arendamine, ettevõtete ekspordipotentsiaali toetamine ja hoonete energiatõhususe arendamine. 

Ühtlasi lubas Tammist, et pühendub sajaprotsendiliselt uutele väljakutsetele ning lahkus seetõttu ka taastuvenergia koja juhi kohalt. 

Ametivande andis ka uus riigikogulane 

Deniss Boroditši tagasiastumise tõttu sai uueks riigikogulaseks Boroditši asendusliige Aivar Surva.

Surva on sündinud Kohtla-Järvel ning praegu Ida-Virumaal Mäetagusel. Ta on lõpetanud Tallinna polütehnilise instituudi ning olnud ametis nii Mäetaguse kui ka Jõhvi vallavalitsuses. Aivar Surva on koorijuht Hirvo Surva vend.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee