Krimi

VIDEOD JA FOTO | Noortekamp varastas parklast kiirendusauto ning hävitas selle täielikult (72)

Ohtuleht.ee, 21. august 2018, 17:49
Turvakaamera pilt Facebook/Heikki Tälli
Sel suvel on Tartus vandaalitsev noortekamp käinud ringi mööda autoremonditöökodade territooriume. Üks selline seik lõppes aga mitmekümnetuhandese kahjuga ja politsei uurimisega.

Juuli viimase päeva esimestel tundidel tungisid noored ühe töökoja parklasse ning püüdsid varastada seal seisnud kiirendusautot BMW. Vargus läks aga nihu, sest noored ei saanud raudväravast kuidagi võitu ning otsustasid selle lihtsalt maha sõita.

"Nende tegevuseks on vandaalitseda. Varastatakse autode võtmeid, ärandatakse sõidukeid ja sõidetakse neid puruks," kirjutab mures tartlane sotsiaalmeedias. "Neid ei heiduta valvekaamerad ega hoiatavad sildid territooriumi valvavast turvafirmast."

Näib, et noored on oma tegude üle ka uhked, sest jätavad sündmuspaigale alati maha oma jälje. Asfaldile jäetakse aerosoolvärviga sõnum (HooD, YoLo vms).

Samal teemal

"Nendel videolõikudel on näha noored, kes ööl vastu 31. juulit Tartus Ropka tööstusrajoonis Tähe tänaval tungisid Tartu Veevärgi territooriumile. Grupp koosnes seitsmest noorukist, kes võisid vanuse poolest jääda vahemikku 13–20.

Ajavahemikul südadööst kella üheni liiguti jalgsi kesklinna poolt mööda Tähe tänavat tänava lõppu. Seljas olid neil pusad, T-särgid, osal lühikesed, teistel pikad püksid. Peas nokamütsid ning jalas tossud. Üks noortest liikus tõukerattal, teised jalgsi. 

Kell 1.30 eraldusid jõugust kaks liiget, kes siirdusid mööda Ringtee tänavat Variku linnaosa suunas. Ülejäänud viis tungisid Veevärgi territooriumile ning ärandasid rikkis mootoriga sõiduauto BMW M3. Varastati ka seisvatest mittekorras olevatest sõidukitest süütevõtmeid.

Kaks tundi lõhuti väljapääsu väravat. Lahti noored lukus väravat ei saanud. Nii otsustasid nad selle ärandatud autoga lihtsalt maha sõita, lõhkudes auto esiosa.

Osaliselt lahti võetud mootor jooksutati kokku. Sõiduvõimetuks muutunud masin hävitati julmalt – peksti puruks klaasid, tuled, kõik auto plekiosad. BMW kallal märatseti kogu öö kuni varahommikuni välja.

Territooriumilt lahkuti mööda Turu tänavat kesklinna või üle Ihaste silla Annelinna suunas. Kaasa võeti auto süütevõti," kirjeldatakse juhtunut Facebookis ning kutsutakse üles kurjategijaid tuvastama.

Politsei ütles Postimehele, et loo lahendamine võtab aega, kuna oodatakse ekspertiiside tulemusi, lisaks olevat uurimisgrupil korraga menetluses üle 700 asja.

72 KOMMENTAARI

e
EH 27. august 2018, 08:01
nagu stalin tegi sõja taolistega,väike väljaõppe ja kahurilihaks tulisesse punkti
m
Marika 25. august 2018, 00:20
Uued politseireformid politseis,kellele ja milleks?Selletõttu on eesti politseist lahkunud pooled ja mõned ka eneselt elu võtnud ,kui soovite.Vabariig...
(loe edasi)
Loe kõiki (72)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee