Peter Madsen mullu augustis. Foto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 21. august 2018 15:51
Kopenhaageni vanglast sai sule sappa 40aastane naisvalvur, kellel oli tekkinud lähedane suhe ajakirjanik Kim Walli tapmise eest eluks ajaks vangistatud taani leiutaja Peter Madseniga.

Kahe lapse ema vallandati töölt, kui selgus tema suhe allveelaevamõrtsukana tuntud Madseniga. Ilta-Sanomate teatel olid naisvalvur ja Madsen eeluurimisvanglas sõbrunenud ning hiljem oli neil laialdane kirjavahetus.

Naine tunnistas Taani ajalehele antud intervjuus, et ei pidanud ajakirjanik Kim Walli (ülal fotol) tapnud ja tükeldanud Madsenit küll oma kavaleriks, kuid möönas siiski, et nende vahel on olnud flirt ja sõprus.

Küsimusele, kas naine oli mõrtsukasse armunud, vastas too: "Ma ei tea."

Suhte alguse kohta rääkis naine: "Rääkisime tihti teineteisega ja sellepärast oli raske sellele lõppu teha. Teadsin, et ta viiakse üle, aga ütlesin, et oleksin rõõmus, kui ta mulle kirjutaks."

Varsti külastas naine Madsenit uues, Storstrømi vanglas nii sageli kui võimalik. Tema sõnul said nad teineteisega rääkida absoluutselt kõigest. Naine teadis enda sõnul, et ta ei tohiks Madseniga suhelda. "See oli ilmselgelt vale. Seda poleks tohtinud juhtuda, aga me tegime seda ikkagi."

Ekstrabladeti andmeil arreteeriti kõnealune naine juulis, kui tema kolleegid Storstrømi vanglast tema ja Madseni kirjavahetust märkasid. 

Madsen mõisteti rootsi ajakirjaniku Kim Walli tapmises süüdi tänavu aprillis. Ta oli tapnud naise enese ehitatud allveelaevas, millest Wall oli kirjutama tulnud. Kohtu hinnangul selgus, et Madsen oli huvitatud mõrvadest ja tükeldamisest, ta oli mõrva ette valmistanud ning toonud selleks vajalikud vahendid allveelaevale.