Pilt on illustratiivne.Foto: Madis Veltman/Ekspress Meedia
Toimetas Marvel Riik 21. august 2018 13:39
Kaksteist omavalitsust on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi üürielamute programmiga küsinud 14,8 miljonit eurot toetust, et ehitada ja renoveerida 454 uut üürikorterit. 

„Taotluste hulk näitab selgelt, et üürielamute järele on suur vajadus,“ lausus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ministeeriumi pressiteate vahendusel. Õhtulehele öeldi, et kõige rohkem ehk kolm taotlust tuli Pärnumaa Tori vallast, kaks taotlust Tartust ning ülejäänud Viljandi maakonna Põhja-Sakala vallast, Tallinnast, Narva-Jõesuust, Kuressaarest, Harjumaa Saue, Saku ja Rae vallast, Otepää vallast, Haapsalust ning Kanepi vallast.

Palo sõnul on tegemist meetmega, mis panustab nii ettevõtluse arengusse kui ka annab olulise arengutõuke elamufondi uuenemisse. Kaasaegse elamufondi puudumine pärsib ministri sõnul nii ettevõtluse arengut kui ka kogu piirkonna atraktiivsust.

„Ettevõtetel on keeruline avada tootmist või laieneda piirkondadesse, kus puuduvad kaasaegsed eluruumid töötajate jaoks,“ selgitas Palo. „Uute üüripindade loomisega saame aga suurendada tööjõu mobiilsust üle Eesti ning võimaldada ka madalapalgalistel spetsialistidel endale kaasaegne eluase rentida.“

Kohaliku omavalitsuse elamufondi arendamise toetust saab kasutada uute hoonete rajamiseks või olemasolevate rekonstrueerimiseks eesmärgiga võtta need kasutusele üürielamutena. Kokku panustab riik üürielamute arendamisse kolme aasta jooksul 60 miljonit eurot.

2017. aasta taotlusvooru raames said toetust viis kohalikku omavalitsust kogumahus 2,8 miljonit eurot.