Eesti uudised

NÄDALA ILM: tuul ja vihm kimbutavad suviselt sooje päevi 

Ohtuleht.ee, 21. august 2018 11:21
Pilt on illustratiivne.Foto: Teet Malsroos
Kuigi päikest näeb iga päev aina vähem, püsivad õhutemperatuurid käesoleval nädalal suviselt soojad, ulatudes enamasti üle 20 soojakraadi. Kõige soojem päev tuleb ilmateenistuse andmetel reedel, mil õhutemperatuurid jäävad 22–26 soojakraadi vahele, kuid arvestada tuleb vihma ja tugeva tuulega.

Kolmapäeval liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Öö on selgem ja suurema sajuta. Tuul nõrgeneb ja puhub läänekaarest. Päeval jõuab Norra merele uus madalrõhkkond, laieneb servaga üle Skandinaavia. Tuul pöördub meil edelasse ja tugevneb. Sajuala üle mere ei jõua, küll aga areneb kohapeal pilverünki, millest kohati hoog vihma tuleb. Õhutemperatuur on öösel 7..12, rannikul kuni 17, päeval 17..21°C.

Neljapäeval (23.08.) koondub kõrgrõhkkond Venemaale ja tõkestab lääne poolt survet avaldavale madalrõhkkonnale tee. Madalrõhulohk ühes vihmasajuga tõenäoliselt kandub Soome poole ja meie ilm on enamasti sajuta. Kuid kahe rõhuala vastasseisu tõttu on edela- ja lõunatuul tugev. Õhutemperatuur on öösel 10..14, rannikul kuni 17, päeval 20..24°C.

Reedel (24.08.) lääne poolt madalrõhkkonna surve jätkub. Öö ja ennelõuna on veel olulise sajuta. Keskpäevaks jõuavad vihmapilved saartele ja laienevad pärastlõunal mandrile. Puhub tugev lõuna- ja kagutuul. Õhutemperatuur on öösel 11..15, rannikul kuni 18, päeval 22..26°C.

Laupäeval (25.08.) liigub madalrõhulohk ühes vihmahoogudega üle Eesti. Õhtu poole muutub taevas selgemaks. Tuul pöördub kagust edelasse, on öösel veel tugev, päeva peale jääb veidi rahulikumaks. Õhutemperatuur on öösel 13..18, päeval 18..21°C.

Pühapäeva (26.08.) ööks tugevneb idapoolne kõrgrõhkkond ja ilm on olulise sajuta ning mõõduka lõunakaare tuulega. Päeval läheneb lõuna poolt uus madalrõhkkond ja Edela-Eestist alates hakkab vihma sadama. Õhutemperatuur on öösel 9..14, rannikul kuni 17, päeval 19..23°C.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee