Eesti uudised

Töötukassa koolitusel osalenud olid tasemes pettunud: "Päris tihti oli tunne, et raiskame seal oma aega." (41)

Eesti Päevaleht, 21. august 2018, 07:02
Töötukassa Foto: Aldo Luud
"Selline tunne jäi, et tegemist on petuskeemiga, mille kaudu töötukassast raha välja kanditakse," ütleb töötukassast ettevõtluskoolitusele saadetud ja selle täismahus läbimise eest tunnistuse saanud Robin.

Mainor möönab puudujääke, kuid leiab, et vastutus on eelkõige osalejail ja töötukassal. Töötukassa tunnistab, et koolituste tellimisega on kohati raskusi.

IT-insenerina töötanud Robin (koolitusel osalejate nimed on muudetud, kuid teada nii töötukassale kui ka Mainorile - toim) tuli eelmisel aastal eestlannast naisega Saksamaalt Eestisse, kus tal Euroopa Liidu ühtse tööturu reeglite järgi oli õigus ennast töötukassas arvele võtta ja ingliskeelsele ettevõtluskoolitusele minna. Tema sõnul lõppesid peaaegu igal koolituspäeval loengud ettenähtust märgatavalt varem ning sajast akadeemilisest tunnist toimus vaid umbes seitsekümmend.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

41 KOMMENTAARI

t
töötukassa 23. august 2018, 10:33
võiks teha ja avaldada statistika selle kohta, millistel erialadel õppinud on ilma erialase tööta? Küsida ka seda, millised hinded oli erialal lõpudip...
(loe edasi)
t
TÖÖTUKASSA 21. august 2018, 17:07
pole enam ammugi mingi kassa vaid ma pigem ütleks et tüütu-kassa. Olen ka nende kaudu koolitusel käinud aga mitte es-sugi kasu ei saanud. Mingi psühol...
(loe edasi)
Loe kõiki (41)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee