Elu

FOTO | President andis Ivo Linnale üle iseseisvuse taastamise tänukivi (81)

Katharina Toomemets, 20. august 2018, 20:08
Ivo Linna tänukivi vastu võtmas Rene Riisalu
President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus toimunud iseseisvuse taastamise 27. aastapäevale pühendatud vastuvõtul laulja Ivo Linnale üle iseseisvuse taastamise tänukivi.

Iga aasta 20. augustil annab riigipea välja 1991. aastal Toompead kaitsnud rahnust murtud tänukivi, millega tunnustatakse inimesi ja organisatsioone, kellel on olnud iseseisvuse taastamisel oluline roll.

Samal teemal

"Kuula, kivid kõnelevad ja see kivi kõneleb. Sellel kivil on palju, millest rääkida. Ma olen tõeliselt õnnelik, uhke ja väga tänulik, et te olete mind usaldanud, Aitäh sulle, kallis Eesti, aitäh, Eesti rahvas. Elagu Eesti!" ütles Ivo Linna kivi vastu võttes. 

"Igal aastal roosiaias, kui me meenutame oma iseseisvuse taastamise päeva, läheb keegi siit koju kiviga, mis pärit Toompea kaitseks veetud rahnudest. Tänavune laureaat saatis meid noil aegadel lauluga, üksi või koos paljude kolleegidega," ütles president oma kõnes. 

"Ivo Linna oli meie kõrval iseseisvuse taastamise aastatel, ta pole meid oma lauludeta jätnud ei buumi ega krahhi ajal. Kuid mulle tundub, et tänasel päeval on tal meile ikka veel palju õpetada, sest ta lihtsalt on selline optimismi, muheduse ja rahvuslikkuse võitmatu kombinatsioon.

Ta on kogu rahvale lähedal nii, nagu iga poliitik seda igatseb olla. Ta on meenutus aegadest, kui Eesti poliitikat tegid Heinz Valk ja Rahvarinne, Lagle Parek ja ERSP ning neid saatsid isamaalised laulud ja laulikud. Ivo Linna, palun tule siia ja vii see kivi mere taha või metsa äärde, kuidas soovid, see kaalukas tükk on väike väljendus kogu Eesti rahva tänutundest," ütles Kaljulaid.

Austatud muusik jagas ajaloolisest hetkest meeldejäävad kaadrit ka enda Instagrami kontol. 

81 KOMMENTAARI

v
vahepeal 21. august 2018, 21:39
uurisin põhjalikult seda psühhopaatide teemat et millega tegemist üks tunnus oli näiteks et kingivad sulle sünnipäevaks kivi et nii vaimukas
m
mari 21. august 2018, 21:39
See Ivo on kahepalgeline pugeja. Tal ei ole mingeid teeneid Eesti vabakssaamise eest. Lihtsalt üks kehkenpüks.
Loe kõiki (81)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee