Ühislaulmine (Erki Pärnaku)

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva juhatas sisse EV100 Üheslaulmine Tallinna lauluväljakul ning eri paigus Eestis ja välismaal. Üheslaulmisel loodud elektroonilise ühendkooriga liitus kokku 52 772 inimest üle maailma.

„Eesti taasiseseisvumise aastapäeva juhatas sisse tõeliselt üleva emotsiooniga üleilmne Üheslaulmine. See, mis Tallinna lauluväljakul, üle Eesti ja terve maailma sündis, on imeline,“ rõõmustas Eesti Vabariik 100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Elektroonilise ühendkoori loomine tõi rahva kokku ja seda sellise hooga, et pidime koori registreerumise pikemalt avatuna hoidma,“ lisas Kasterpalu.

Esialgselt oli digitaalse kooriga liitumine avatud 19. augustil kuni kell 21-ni. Registreerumise aega pikendati suure huvi tõttu kuni EV100 Üheslaulmise järelkontserti „Sajandi sumin“ lõpuni 20. augustil kell 00.30.

Kõige enam oli Eesti rahva ühendkooris lauljaid Harjumaalt, kus ühines kooriga 21 211 lauljat. Tartumaalt registreerus koori 7380 inimest ning Pärnumaalt 3045 inimest. Välismaalt ühendkooriga liitunute arv oli 4498. Registreerimisinfo maakondade järgi on leitav SIIT

19. augusti õhtul toimus riigi juubeli suvise peonädala käigus Tallinna lauluväljakul ja vähemalt 40 paigas üle Eesti üheslaulmine, millel sai kaasa lüüa Eesti Televisioon ja Vikerraadio ülekande vahendusel ning ka digitaalselt.

Tallinna lauluväljakul toimunud EV100 Üheslaulmist „Laulu võim“ ja järelkontserti „Sajandi sumin“ korraldas Nargenfestival.

Jaga artiklit

20 kommentaari

,
,,,  /   08:21, 21. aug 2018
24. veebruaril peaks toimuma presidendi vastuvõtuga koos kogu vabariigi pidu oma kodu-rahvamajades, kultuutinajades
samasugune üritus peaks toimuma 24. veebruaril samal ajal kui on presidendi vastuvõtt kõigis Eestimaa linnade, alevite, külade keskustes, et rahvas pidutseks mitte ainult president ,poliitikud, ivaolinnad. Presidendi vastuvõttu tuleks näidata järgmisel päeval telesaatena.
Q
Qwert  /   21:24, 20. aug 2018
Ma ei ole kusagilt välja lugenud, kui palju oli Lauluväljakul rahvast. See, et digisüsteemide kaudu oli üle 52 tuhande, siis siit võib järeldada, et kohapeal oli vähe. Kuid, kui palju on vähe antud sündmuse puhul?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis