165
fotot
Üheslaulmine (Erki Pärnaku)

Eesti taasiseseisvumispäeva eelõhtul leidis Tallinna lauluväljakul aset üheslaulmine, mis oli osa EV100 kultuuriprogrammist.

Üheslaulmisel nautisid ilusat õhtut ka Rootsi kroonprintsess Victoria, prints Daniel ja Eesti president Kersti Kaljulaid. Rõõmsas tujus Rootsi kuninglik paar lahkus pärast peo esimese poole lõppu.

Üheslaulmine algas kell 19.30 ja kestis öösel kella poole üheni.

"Isamaa armas" / ERR

Tegemist oli kaheosalise peoga, mille esimeses osas "Laulu võim" sai Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks laulda sada minutit järjest. Lauldi teada-tuntud lihtsaid laule armastatud näitlejate, lauljate ja kooride seltsis.

Esimeses osas olid eeslauljateks Jaan Tätte, Evelin Võigemast, Eeva Talsi, Lauri Õunapuu, Priit Võigemast, Maria Listra, Hele Kõrve, Jan Uuspõld, Mait Malmsten, Marta Laan, Liina Vahtrik, Riina Maidre, Jaan Pehk, Jarek Kasar, Tiit Kikas, Arno Tamm, Kihnu Virve, Ivo Linna, Kadri Voorand ja Estonian Voices.

"Kungla rahvas" / ERR

Õhtu teises osas "Sajandi sumin" sai kaasa laulda koos mitmete Eesti bändidega nagu Curly Strings, Singer Vinger, Metsatöll, Miljardid, Smilers, Estraadiraadio Kaire Vilgatsi ja Ivo Linnaga.

Priit Võigemast, "Mutionu" / ERR

"Mu isamaa on minu arm" / ERR

Jaga artiklit

247 kommentaari

J
Jaan  /   15:19, 21. aug 2018
mis siin kilgata ,rahvast oli loodetust poole vähem asjapulgad -korraldajad said tasku raha täis .Suured asjapulgad olid kutsutud ja raha ei maksnud ,istusid esimestes ridades .Rahvale jääb see ämber meelde kuni 200-nda aastapäevani ,suur häbi Eesti riigi tegelastele-korraldajatele
N
nonoh  /   10:19, 21. aug 2018
mille üle siin rõõmustada. Eestlased OLID LAURURAHVAS,, kuid see lõpeb kiiresti. Ükski koosistumine ei olnud 30 aastat tagasi muud kui laulupidu. Need laulud, mis nüüd kõlasid, neid me laulsime ja veel sadu ilusaid laule. Aaasta - paar, ja siis ei ole enam neid, kes neid laule teavad. Laulurahvas ei ole me juba ammu enam. Oleme koorilaulurahvas veel kui pingutame.
Aga ees ootavad inglise keelsed "eesti" laulud, mida laulavad meie suur hulk superstaare, eurolaulule püüdlevad eelstaarid ja nende järel viskavad näppu noored "eestlased". Kuni seda veel on.
Nii et need laulud ja laulurahvas - kahjuks peame käesoleval nende peiesid . Ja peale ei tule rahva oma laule.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis