Galeriid

GALERII | President ja kroonprintsess trotsisid teel Naissaarele tuult ja vihma (20)

Ohtuleht.ee, 19. august 2018 17:45
Foto: Erki Pärnaku
Rootsi kroonprintsess Victoria koos abikaasa prints Danieliga viibivad Eestis ametlikul visiidil. Päeva alustasid nad koos president Kersti Kaljulaidiga Kadriorus, edasi sõideti Naissaarele,et kohtuda sealsete Eesti rootslastega. 

Vabariigi President kohtus Kadriorus täna Eestis ametlikul visiidil viibiva Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga. Kohtumisel ja sellele järgnenud lõunasöögil keskenduti kahe riigi koostööle majanduse valdkonnas ning keskkonnaküsimustele.

Samal teemal

„Rootsi on üks meie lähemaid partnereid – seda nii poliitilisel tasandil ja kaubavahetuses, aga tegelikult on meie teed põimunud läbi ajaloo keerdkäikude ka paljude perede lugudes ning see side on tugev ka täna. Täna mõistame me maailma väga sarnaselt – nii olukorda Euroopas ja meie ümber, aga ka keskkonnaküsimusi ja –probleeme, mis järjest valusamalt päevakorda tõusevad kasvõi siinsamas Läänemere ümbruses,“ ütles president Kaljulaid vahetult pärast kohtumist ja ühist lõunasööki.

Peamisteks teemadeks, millele kohtumine keskendus, olid kahe riigi tihe koostöö majanduse vallas, eriti digiküsimustes ning keskkonnakaitse.

Kadriorust suundusid Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel koos president Kaljulaidi ja hr Georgi-Rene Maksimovskiga Naissaarele, kus osalevad Püha Maarja kabeli taaspühitsemisel. Õhtul kell 19 osalevad kroonprintsess ja Eesti riigipea koos abikaasadega Tallinna lauluväljakul EV100 Üheslaulmisel. 

Õhtul osalevad Victoria ja Daniel ka Tallinna Lauluväljakul toimuval Eesti vabariigi 100.sünnipäevale pühendatud kontserdil "Üheslaulmine: laulu võim ja sajandi sumin".

Vaata ka galeriid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee