Galeriid

GALERII | President ja kroonprintsess trotsisid teel Naissaarele tuult ja vihma (20)

Ohtuleht.ee, 19. august 2018, 17:45
 Erki Pärnaku
Rootsi kroonprintsess Victoria koos abikaasa prints Danieliga viibivad Eestis ametlikul visiidil. Päeva alustasid nad koos president Kersti Kaljulaidiga Kadriorus, edasi sõideti Naissaarele,et kohtuda sealsete Eesti rootslastega. 

Vabariigi President kohtus Kadriorus täna Eestis ametlikul visiidil viibiva Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga. Kohtumisel ja sellele järgnenud lõunasöögil keskenduti kahe riigi koostööle majanduse valdkonnas ning keskkonnaküsimustele.

Samal teemal

„Rootsi on üks meie lähemaid partnereid – seda nii poliitilisel tasandil ja kaubavahetuses, aga tegelikult on meie teed põimunud läbi ajaloo keerdkäikude ka paljude perede lugudes ning see side on tugev ka täna. Täna mõistame me maailma väga sarnaselt – nii olukorda Euroopas ja meie ümber, aga ka keskkonnaküsimusi ja –probleeme, mis järjest valusamalt päevakorda tõusevad kasvõi siinsamas Läänemere ümbruses,“ ütles president Kaljulaid vahetult pärast kohtumist ja ühist lõunasööki.

Peamisteks teemadeks, millele kohtumine keskendus, olid kahe riigi tihe koostöö majanduse vallas, eriti digiküsimustes ning keskkonnakaitse.

Kadriorust suundusid Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel koos president Kaljulaidi ja hr Georgi-Rene Maksimovskiga Naissaarele, kus osalevad Püha Maarja kabeli taaspühitsemisel. Õhtul kell 19 osalevad kroonprintsess ja Eesti riigipea koos abikaasadega Tallinna lauluväljakul EV100 Üheslaulmisel. 

Õhtul osalevad Victoria ja Daniel ka Tallinna Lauluväljakul toimuval Eesti vabariigi 100.sünnipäevale pühendatud kontserdil "Üheslaulmine: laulu võim ja sajandi sumin".

Vaata ka galeriid!

20 KOMMENTAARI

n
nii 20. august 2018, 09:06
Meie presidendi riietus oli küll mööda,kas tal ei olegi paremaid riideid?
Kroonprintsessil Viktorial oli päeval ilus kleit,õhtul väga ilus maitsekas
kleit,kuid meie president ei oska omale kleiti valida.Matsid jäävad matsideks.
m
MGM 20. august 2018, 08:02
Ah et nüüd siis allus president kiriku survele? Häbi tal olgu. Piiblid prügikasti!
Loe kõiki (20)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee