Elu

Täna õhtul kinnitatakse: Eesti rahvas laulis ennast vabaks

VIDEO | „Üheslaulmise“ suurüllatus: esmakordselt laulavad koorid „Mutionu pidu“ täispikkuses! (64)

Jaanus Kulli, 19. august 2018, 17:37
 Lugejavideo
Lauluväljakul EV 100 ja Nargenfestivali raames toimuv „Üheslaulmise“ esimene osa „Laulu võim“ sai võimsa siseringi avalöögi juba päeval proovides. Vihma ja tuult trotsides võeti läbi esimese osa „Laulu võim“ kõik 26 esitusele tulevat lugu, nende seas ka suurüllatus! 

Ühe koorilaulja sõnul oli eriti muljetavav „Mutionu pidu“ alapealkirjaga „Eesti onu laul“, mille eestlauljaks tänasel piduõhtul näitleja Priit Võigemast. Ettekandele tuleb mitu korda pikem versioon täiesti üllatavate sõnadega.

Samal teemal

„Selles mõttes on see täiesti nagu maailma esiettekanne,“ märkis Katrin. Tema sõnul tekitas samasugust või veelgi suuremat elevust kõigile tuntud ja pea igas Eesti pulmas lauldud „Õllepruulija“, mis aga ansambli Estonian Voices ootamatus esituses sai mõneti teise tähenduse.

Katrini sõnul keelitavad kõik terve pika päeva proovide ajal laulukaare all seisnud lauljad tulema õhul kindlasti Lauluväljakule. „Ansamblite pidu „Sajandi sumin“ pärast esimest õhtu kava „Laulu kava“ saab olema ikka vägev asi. Ühel õhtul kaks eriilmelist kontserti, kus kokku kõlab 77 lugu. Seda peab tulema oma kõrvaga kuulma ja silmaga nägema. Meie taasiseseisvumispäeva eelõhul.“

Vihje, kuidas „Mutionu pidu“ lugu lõppeb, näed fotolt. Täispikkuses kuuleb lugu aga õhtusel kontserdil.

 Lugejafoto

64 KOMMENTAARI

a
anne 20. august 2018, 22:24
Üle poole peost oli ebameeldiv, muusika oli kuidagi viisist väljas,laulude sõnad ja rütm moonutatud, mitmed laulud valedele lauljatele antud laulda, Voorand oli suureks pettumuseks ja isegi Kaljuste oli pettumuseks,seda esimest korda minu silmis.
j
juuli 20. august 2018, 16:13
Parim laulja Mägi
Loe kõiki (64)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee