Laadin videot...
4
fotot
(Lugejavideo)

Lauluväljakul EV 100 ja Nargenfestivali raames toimuv „Üheslaulmise“ esimene osa „Laulu võim“ sai võimsa siseringi avalöögi juba päeval proovides. Vihma ja tuult trotsides võeti läbi esimese osa „Laulu võim“ kõik 26 esitusele tulevat lugu, nende seas ka suurüllatus! 

Ühe koorilaulja sõnul oli eriti muljetavav „Mutionu pidu“ alapealkirjaga „Eesti onu laul“, mille eestlauljaks tänasel piduõhtul näitleja Priit Võigemast. Ettekandele tuleb mitu korda pikem versioon täiesti üllatavate sõnadega.

„Selles mõttes on see täiesti nagu maailma esiettekanne,“ märkis Katrin. Tema sõnul tekitas samasugust või veelgi suuremat elevust kõigile tuntud ja pea igas Eesti pulmas lauldud „Õllepruulija“, mis aga ansambli Estonian Voices ootamatus esituses sai mõneti teise tähenduse.

Katrini sõnul keelitavad kõik terve pika päeva proovide ajal laulukaare all seisnud lauljad tulema õhul kindlasti Lauluväljakule. „Ansamblite pidu „Sajandi sumin“ pärast esimest õhtu kava „Laulu kava“ saab olema ikka vägev asi. Ühel õhtul kaks eriilmelist kontserti, kus kokku kõlab 77 lugu. Seda peab tulema oma kõrvaga kuulma ja silmaga nägema. Meie taasiseseisvumispäeva eelõhul.“

Vihje, kuidas „Mutionu pidu“ lugu lõppeb, näed fotolt. Täispikkuses kuuleb lugu aga õhtusel kontserdil.

(Lugejafoto)

Jaga artiklit

65 kommentaari

A
anne  /   22:24, 20. aug 2018
Üle poole peost oli ebameeldiv, muusika oli kuidagi viisist väljas,laulude sõnad ja rütm moonutatud, mitmed laulud valedele lauljatele antud laulda, Voorand oli suureks pettumuseks ja isegi Kaljuste oli pettumuseks,seda esimest korda minu silmis.
J
juuli  /   16:13, 20. aug 2018
Parim laulja Mägi

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis