Eesti uudised

Mida teha, kui naine hakkab sünnitama, aga tundub, et sünnitusmajja ei jõua? Kas mees peaks sellisteks olukordadeks kuidagi valmistuma? 

Kogenud ämmaemand: „Peaasi, et laps autos maha ei jahtuks. Kõige muu eest hoolitseb sünnitusmaja.” (31)

Juhan Mellik, 17. august 2018 21:00
Küll saab hakkama! Irena Bartelsil jagub rohkelt usku nii Eesti meestesse kui ka kohalikku tervishoiusüsteemi. Foto: Tiina Kõrtsini
„Eesti mees saab kindlasti hakkama, kui seisab fakti ees: tema peab olema nüüd see tugevam pool,“ hindab staažikas ämmaemand Irena Bartels kodumaise meessoo valmidust üksinda sünnitust vastu võtta. Et sünnitusosakondi tõmmatakse kogu riigis koomale, võib teadmine ainult kasuks tulla.

27 aastat ämmaemandana töötanud Irena Bartelsil pole kindlat statistikat, mis tõestaks, et rohkem lapsi tuleb ilmale kas kodus, autos või põllul. Pigem on vastavad arvud tema arust jäänud samaks. „Tuleb ette, et sünnitada tuleb kas autos või kiirabis,“ ütleb Eesti Ämmaemandate Ühingu liige ja asepresident Bartels. Palju oleneb naise füsioloogiast, korduvsünnitajate puhul juhtub nõnda sagedamini. Kui peaks juhtuma, et oodatud hetk jõuab maanteel kätte, pole selles midagi ebatavalist. „Kui ikka laps niimoodi välja tuleb, siis on kõik nähtavasti korras,“ julgustab ämmaemand. Kui kõik kulgeb loomulikult ja laps lausa tahab sündida, võib loota, et kõik läheb kiiresti ja hästi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.02.2019
Naistearst Andrei Sõritsa: „Sünnitus on nagu autosõit, alati võib ootamatusi ette tulla.”
06.02.2019
Sünnitus Solarise keskuses: naine läks kempsu ja kümne minuti pärast oli tita käes!
26.08.2018
Kolmandik vastsündinutest on haiged. Mullu sündis 3843 haiget last