Maailm

VIDEO | KAELANI VEES: India mees näitab oma kodu sajandi suurimas üleujutuses (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. august 2018 16:15
Videokaader: meesterahva maja esimene korrus on täiesti vee allFoto: Guardian News / Youtube
Lõuna-Indias Kerala osariigis on üleujutustes hukkunud vähemalt 320 inimest, vahendab Guardian. Kodu on pidanud maha jätma üle 150 000 inimese.

Viimase sajandi kõige hullemad mussoonvihmad Keralas on halvanud nii liikluse kui sideteenused. Lennujaam ei tööta ning 150 000 inimest on sunnitud kodudest lahkuma. Veel tuhanded ootavad päästmist.

Reede hommikuse seisuga oli hukkunuid 86, kuid pärastlõunal teatas osariigi minister Pinarayi Vijayan, et tegelikult on ainuüksi viimase 36 tunni jooksul hukkunud vähemalt 100 inimest ning kokku on vihmadest tekkinud üleujutused nõudnud mitte 86, vaid 164 elu. Hiljem tuli teade 320 hukkunust.

Keralas näevad inimeste päästmisega kurja vaeva sõjaväelased, päästetöötajad, aga ka kõik kohalikud, kes omavad paati ja tahavad naabreid aidata. Teeistanduste poolest tuntud Keralas on iga-aastane mussoonvihmade periood alati raske, kuid sel aastal on sajuhood tavalisest palju hullemad ning lõppu ei paista veel niipea.

Üksteist aidatakse: mehed tassivad vanamammit läbi veevoogude Foto: AFP/Scanpix

Üks meesterahvas postitas olukorra ilmestamiseks video oma kodust, kus ta seisab esimesel korrusel sõna otseses mõttes kaelani vees. Ta räägib, et on igalt poolt üritanud abi saada. „Mitte keegi pole mulle veel appi tulnud,“ räägib mees kaamerasse. „Õige varsti jõuab vesi mu maja teise korruseni. Ma loodan, et te näete mu videot. Palun palvetage meie eest.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee