Nädala TOP

TOP 5 | Vabaerakonna uued ja vanad (1)

Elis Kusma, toimetaja, 17. august 2018, 17:12
Foto: Tiina Kõrtsini
Erakond, mis ei suuda selgelt sõnastada, mida ta tahab, on määratud hukule. Eriti halb lugu on Vabaerakonnaga, kel on korraga justkui mitu ja mitte ühtegi eestkõnelejat. Värskelt tagasi valitud esimees Andres Herkel on osutunud pettumuseks ja avalikkust huvitab enam ta eraelu kui kulunud jutupunktid. Endisele juhile Artur Talvikule võib meeldida esimeherolliga kaasnev tähelepanu, ent mitte erakonnapoliitika. Indrek Tarand käidi välja kui Vabaerakonna võimalik peaministrikandidaat, aga vastu tema enda tahtmist. Säravaid noorpoliitikuid kah ei paista. Millal väsib valija?

Ekskohtuniku karmid süüdistused

Kelle sõna maksab?

Erakonnast väljaviskamist ennetades lahkusid kaheksa korruptsioonikahtlustuse saanud Narva volikogu liiget hoopis ise Keskerakonnast. Huvitav, kas Keskerakonna Narva piirkonna juht saaks 20 lahkujat õigustada ja Keskerakonna juhatuse otsust, et kahtlustuse saanud peavad volikogust lahkuma, vindi ülekeeramiseks nimetada – kartmata seejuures parteijuhi ja peasekretäri kriitikat – ka siis, kui ta poleks Yana Toom? Ja millises valguses näitab see erakonnakaaslasi korrale kutsuda püüdnud Jüri Ratast?

Savisaar tagasi kohtupinki

Maakohus otsustas suve alguses, et Edgar Savisaare asjus tuleb kohtumenetlus lõpetada. Ringkonnakohus tühistas selle otsuse – Savisaar võib jõuda tagasi kohtupinki. Kas protsessiga jätkamine on õige otsus, sõltub sellest, kui hästi veteranpoliitiku tervis vastu peab. Kõik ekspertkomisjoni liikmed peale ühe arsti arvasid, et muretsemiseks pole põhjust – kas enamus saab eksida?

Piletiga sünnipäev

EV100 suvine peonädal tuleb paljude jaoks pettumusega – lauluväljakul toimuvale ühislaulmisele tuleb osta kaheksa kuni 20 euro eest pilet. Suurt tasuta rahvapidu seega ei tule, kui just taasiseseisvumispäeval korraldatav meeleavaldus ootamatult rahvarohkeks ja meeleolukaks ei kujune.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee