Maailm

Pakistani uueks valitsusjuhiks sai kriketimängijast seelikukütt (5)

Allan Espenberg, 18. august 2018, 08:00
UUS PEAMINISTER: Pakistani uus peaminister Imran Khan (65) parlamendis esinemas. Tema poolt hääletas reedel 176 saadikut. Laupäeval annab ta ametivande.Foto: AFP/Scanpix

Pakistanis asub juulis toimunud parlamendivalimiste tulemusena valitsust juhtima endine legendaarne kriketistaar ja kunagi Londonis mürgeldanud playboy Imran Khan, keda on võrreldud Donald Trumpiga, aga filmistaarilikult kena välimuse ja karisma poolest ka John Kennedyga. Pakistanist rääkides rõhutavad meediaväljaanded, et see on maailmas rahvaarvult kuues riik, mis omab ka tuumarelva. 

5. oktoobril 1952. aastal sündinud Imran Khanil oli õnn ilmale tulla rikkas perekonnas. Tema isa oli insener ja peres kasvas veel neli tütart. Tänu jõukusele sai poiss hea hariduse, õppides alguses Pakistanis ja seejärel Suurbritannias. Aastatel 1972–1975 studeeris Imran filosoofiat, poliitikat ja majandusteadust Oxfordi ülikoolis, mille lõpetas kiitusega.

Juba Pakistanis hakkas Imranit huvitama kriketimäng, mida ta arendas edasi inglaste juures, kuuludes ka Oxfordi kriketitiimi. Kodumaale naastes sai temast Pakistani kriketikoondise liige ja kapten, kellena ta 1992. aastal viis riigi meeskonna maailmameistritiitlile. Seejuures pole tähtsusetu, et Pakistani meeskond võitis tolles finaalis inglasi, oma kunagisi koloniaalisandaid. Kriketiga tegeles Imran kuni 39. eluaastani, pidades viimased matšid selsamal 1992. aastal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. august 2018, 17:10
JÕULINE ALGUS: uus peaminister kuulutas sõja korruptsioonile
26. juuli 2018, 08:46
Pakistani valimised võidab tõenäoliselt endise kriketitähe partei

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee