Eesti uudised

HIIDLASED HÄDAS: lennuliiklus Tallinna ja Kärdla vahel on septembrini peatatud 

Kristjan Väli, 17. august 2018, 13:10
Transaviabaltika vastutab Hiiumaa lennuühenduse eest.Foto: wikipedia/commons
Seoses Kärdla lennujaama renoveerimistöödega on lennuliiklus Hiiumaaga kaheks nädalaks peatatud nii regulaarlendudele kui eralendudele.Tallinn–Kärdla lende ei toimu 17. kuni 31. augustini, sest lennuvälja liiklusala on remondis. Lennud hakkavad uuesti toimuma alles 1. septembrist.Kärdla lennuvälja tööde käigus uuendatakse rajakate ja laiendatakse ruleerimisteed, samuti täiustatakse navigatsioonitulede süsteemi, et saaks kasutusele võtta GPS-põhise lahenduse, mis lubab maanduda ka madalate pilvede korral.

ASi Tallinna Lennujaam Kärdla lennujaama renoveerimistööde projektijuht Raiki Bulak kinnitab, et Kärdla lennuvälja renoveerimistööd käivad juba üle kuu aja.

"Alates tänasest on lennuväli kaheks nädalaks suletud. Kinnioleku ajal tehakse ülekate rajale, ruleerimisteedele ja perroonile. Ehitaja on selleks toonud eraldi mobiilse asfaldi tehase saarele ning on juba jõudnud esimesed paanid maha laotada. Tööde käigus täiendatakse ka tuledesüsteemi, et viia need nõuetele vastavaks ja suurendada lennuohutust. 1. septembri kuupäevaga on plaanis lennuväli taas avada lennuliiklusele ja siis juba uue markeeringuga. Peale seda jääb veel teha haljastust ja elektritöid," ütleb Bulak.

Samal teemal

31. august 2018, 10:45
Taas saab lennukiga Hiiumaale, kuid ette võib tulla lendude tühistamisi
17. august 2018, 17:49
FOTOD | Praamijärjekord Rohukülas: Leiger sai lõpuks töökorda
17. august 2018, 14:32
Segadus Hiiumaa laevadega jätkub: asenduslaeval tekkis tehniline tõrge
17. august 2018, 09:25
Reisid Hiiumaale? Tähelepanu: parvlaev Leiger on endiselt rikkis!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee