Eesti uudised

Erapoolikuses kahtlustatav Ardo Ojasalu usub, et on oma tööga kellelegi kandadele astunud (28)

Maarit Stepanov, 17. august 2018 14:53
Ardo Ojasalu Foto: Vallo Kruuser/Ekspress Meedia

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli intervjuust Postimehele torkas silma, et erakond annab igal kuul 5000 eurot mittetulundusühingule Korruptsiooniradar, kuid suurem osa sellest summast kulub asutuse juhi Ardo Ojasalu uurimistööle. Seepeale seadis mitu poliitikut kahtluse alla Ojasalu erapooletuse: kuulub ta ju ka Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK).

MTÜ Korruptsiooniradar loomisest peale on olnud avalik info, et selle asutas Vabaerakond, ning et radar hakkab Ardo Ojasalu juhtimisel uurima kahtlaseid ja valgustkartvaid tehinguid ning teavitama oma avastustest õiguskaitseorganeid, ajakirjandust ja parlamenti. Seega oli avalikkuse jaoks uudne vaid see, kui suure summaga Vabaerakond radarit toetab ning et sellest 5000 eurost kulub enamik Ojasalule tasu maksmiseks.

Ardo Ojasalu usub, et esilekerkinud kahtlused on seotud viimases Eesti Ekspressis ilmunud looga, kus ta kirjeldas, et suurtel haiglatel seisab kontodel miljoneid eurosid. „Kuna teema, mis puudutab meditsiini rahastamist ja haiglate finantsseise, väga paljudele ei meeldi, ja on selge, et selles valdkonnas liigub suur raha, siis on kindlasti inimesi, kes hakkasid selle torke peale tegutsema," arvab maksuterminaatoriks ristitud Ojasalu. „Ma olen veendunud, et see on seotud Korruptsiooniradari sammudega.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.10.2018
Endine sotsiaaldemokraat Ardo Ojasalu esindab ERJK-s nüüd EKRE-t
27.09.2018
Erakondade rahastamise järelvalve komisjoni uueks juhiks sai Liisa Oviir
23.08.2018
Artur Talvik ei tea, kas Ardo Ojasalu on Vabaerakonnale programmi kirjutamise eest arveid esitanud
17.08.2018
Vabaerakonna esinduskogu jätkub. Ajast jäi puudu ja küsimused on jätkuvalt üleval

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee