Eesti uudised

Sõda õendusabihanke pärast: konkurendid ei mõista, kuhu kadus Tsahkna haigla võlg (13)

Eesti Päevaleht, 17. august 2018 08:09
Keila haiglaFoto: Teet Malsroos
Anders Tsahknale kuuluv Keila haigla ehk PJV Hooldusravi SA on üleöö vabanemas suurtest võlgadest ning võib hoolimata saneerimisest ja kriminaalasjast võita kuue miljoni euro suuruse hanke.

Haigekassa õendusabiteenusele käib praegu pingeline riigihange: Harjumaale otsitakse kolmeks aastaks õendusabiteenude pakkujaid, kelle vahel läheb jagamisele üle 4000 ravijuhu - ehk teisisõnu ostab haigekassa haiglatelt 270 voodi raviteenuse osutamise.

Samal teemal

Saneerimisel oleva ettevõtte lubamine kandideerimisprotsessi ning asjaolu, et maksu- ja tolliamet (MTA) kaotas hanke väljakuulutamise aegu oma kodulehelt maksuvõla ajatamise tõttu viited haigla võla kohta, tekitab konkurentides küsimuse, kas Tsahkna ettevõttele tehakse teadlikult eelis.

MTA sõnul pole nad kellelegi erisusi teinud ning PJV Hooldusravi esindajate sõnul tasusid nad võlad kinnistu müügist. Saneerimisnõustaja Andres Hermeti sõnul teeniti tehingult aga 550 00 euro võrra vähem, kui ettevõttel võla katmiseks tarvis oli - kuidas kaeti see summa, jäi Eesti Päevalehele selgusetuks.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

04.06.2018
Anders Tsahkna haigla on endiselt võlgades
15.05.2018
Anders Tsahkna tasus politseitrahvi
05.01.2018
VAATA JÄRELE: ilmus ligi 4000 maksuvõlaga firma must nimekiri
05.12.2017
Prokurör taotleb Anders Tsahkna kriminaalasja lõpetamist