Eesti uudised

Valitsus: idapiiri väljaehitamine jätkub täies mahus (9)

LISA KOMMENTAAR

seto 16. august 2018 21:29
Kaitseministeerium on juute täis,need lobistavad,meie ullikesed kiidavad takka ja loobivad raha tuulde.
Pange eu 16. august 2018 19:57
rahad kokku ja ehitage lääne piir valmis, need mõned kes ida poolt tulevad on 0 lääne poolt miljonite tulekuga võrreldes.
Tõnu Anton 16. august 2018 19:57
Kes seda Eesti Vabariiki tegelikult juhib? Ei saa olla nii, et meie ministrid on nii rumalad ja teevad mõttetuid kulutusi riigieelarvest, mille hilisem ekspluatatsioon loob riigile lõppematu kulude rea. Tehti Vabadussammas. No kas minister Aaviksoo siis ei mõistnud, et see klaasist asi nõuab igal aastal üüratuid hoolduskulusid lisaks kallile ehitamiskulule. Nüüd ehitatakse piiri. Lihtsate piirirajatiste asemel, mis on kasutusel kogu maailmas, luuakse mingit "näidispiiri" aedade ja piiriäärsete teedega. Sinna lisaks elektroonilised piiri jälgimisseadmed. Seda kõike mõnekümne illegaalse piiriületaja või
salakaubavedaja tõkestamiseks?! Kas keegi on ka arvutanud , kui palju selliste rajatiste hooldamine ja tööshoidmine riigile aastas maksma läheb ja kui palju sellest reaalselt kasu on?
Või siis riigi kaitsekulude tõstmine ligi 2,5% - ni SKT-st ( sisemajanduse kogutoodangust). Oleme selle näitajaga USA järel maailmas esikümne hulgas. Kellele seda kaitsekuludega praalimist vaja on? Võib ju öelda, et riigikaitseks ei ole meil millestki kahju, kuid kui ka see väikeriigi jaoks ulmeline summa jääb meie ainukese võimaliku agressori Venemaa kaitsekuludest pooletuhandekordselt väiksemaks, siis kus on loogika. Me võime ju kogu riigieelarve ka kaitsekuludeks kasutada, kuid ka siis jäävad need kulud naaberriigi kaitsekuludest mitmekümnekordselt väiksemateks. Venemaa võimaliku agressiooni korral ei ole meil tegelikult piiril mitte mingisugust arvestatavat ei piirikaitselist ega sõjalist võimekust piiri reaalselt kaitsta.
Nii kulutamegi sadu miljoneid ja mitmeid sadu miljoneid aastas küsitavate tulemustega kulude peale, kui samal ajal ei jätku riigil raha ei laste koolitoiduks, lasteaiatoiduks, huviringides käimise kulude katmiseks ega elanikele normaalse arstiabi osutamiseks. Kui riigi tippjuhtkonna inimesed ei suuda ette näha, mis on nende ettevõetavate tegevuste tagajärjed, siis nad ei sobi riiki juhtima, olgu neil taskus mistahes kõrgkoolide diplomid. See kõik ei saa olla üks juhuste jada. Küsigem siis uuesti, et kes siis juhib meie lapsministrite kaudu meie riiki?
if (you) catch (mydrift) 16. august 2018 22:10
Aavikso on on nüüd Mustamäel TTÜ rektor tehes Mustamäest tõelist Mustamäed.
Nojah, 16. august 2018 19:38
toogu ungarlased siia, need klopsivad selle aastaga valmis ja vägevama.
Gispaania rakett 16. august 2018 19:11
idapiir on ju 95% valmis, ainult see puuduolev 5%...
Suuga teeme suure linna... 16. august 2018 19:35
Tegelikult on nendel plaanis ainult Lenini palee ja Patarei vangimaja poolemiljardilise kuluga... Öööök.
16. august 2018 18:45
See idapiiri ehitamine on samasugune põhjatu auk, nagu pensioni sammas nr.2. Ainult maksame ja maksame, aga kasu on null.
Sõnakõlks 16. august 2018 18:30
2026 a. on idanaaber tänulik et selle aediku valmis ehitasime. Vähemalt ei saa siit keegi jalga lasta kui EU. on põhja vajunud.