Video: Jürgen Niit
Liina Hallik | Video: Jürgen Niit 16. august 2018 14:20
Vabaduse väljakule UEFA superkarika fännialale kogunenud fännid said nautida Eestis uudset spordiala – pimedate jalgpalli. Näidismäng sai tegelikult hoo sisse juba hommikul Kotka staadionil, kus lisaks pimedatele ja vaegnägijatele proovis mängu ka ligi 40 jalgpalli tavatreenerit. Mängu juhendas Prantsuse pimedate koondise treener Yannick Le Colvez. Instruktori rollis oli koondise pime mängija Gaël Rivière.

Kolmapäeva pärastlõunal sai Vabaduse väljaku fännialal seoses UEFA superkarika mängudega nautida Eestis uudset spordiala – pimedate jalgpalli. Vabaduse väljakul toimunud näidismäng sai tegelikult hoo sisse juba hommikul, mil Kotka staadionil lisaks pimedatele ja vaegnägijatele proovis mängu ka ligi 40 jalgpalli tavatreenerit. Mängu juhendas Prantsuse pimedate koondise treener Yannick Le Colvez. Instruktori rollis oli koondise pime mängija Gaël Rivière.

„Meiega võttis ühendust Euroopa Pimedate Spordiliit, et korraldada seoses UEFA superkarika mängudega fännialal üks pimedate jalgpalli näidismäng,” ütles Eesti Jalgpalli Liidu treenerite koolitaja Jan Harend. „Eestis seda ala väga ei harrastata. Tartu Emajõe Koolil ja ka Tallinna Heleni koolil on küll vastav varustus olemas, aga laiemalt ei ole pimedate jalgpall siin kanda kinnitanud.”

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99