Eesti uudised

Jüri Ratas: „Narvas on läinud nii nagu meie erakond on soovinud.“ (32)

Marvel Riik, 16. august 2018 14:14
Jüri Ratas.Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Neljapäeva öösel astus 13 Narva linna volikogu liiget Keskerakonna hingekirjast välja. See oli vastus erakonna juhatuse nõudmisele, et volikogust ja Narva linna äriühingute nõukogudest taandaksid end kaheksa keskerakondlasest linnavolinikku, kes on saanud korruptsioonikahtlustuse. Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on toimunuga rahul. „Nad on ise oma otsuse teinud ja erakonnast ära läinud. See saatus oleks neid kindlasti homme juhatuses ees oodanud,“ ütles Ratas.

Kuna kaheksa keskerakondlasest Narva volikogu liiget on saanud korruptsioonikahtlustuse, otsustas Keskerakonna juhatus eelmise nädala reedel, et need inimesed peavad volikogust ja linnaga seotud organisatsioonide juhatusest lahkuma. Narva volikogu liikmed aga juhatuse otsusega päri ei olnud ning astusid vastusammuna erakonnast täna öösel välja.

Samal teemal

Jüri Ratase hinnangul on sündmused Narvas arenenud nii nagu erakond on seda soovinud. „Me oleme soovinud toetada ca 57 000 Narva elanikku, et Narva juhtimine oleks läbipaistvam, et seal ei oleks selliseid korruptiivseid tegevusi,“ rääkis Ratas valitsuse pressikonverentsil, rõhutades korduvalt, et seisab selle eest, et Keskerakonna hingekirjas ei oleks kohta korruptiivsetel inimestel. „Nad [Narva volikogu 13 endist Keskerakonna liiget] on ise oma otsuse teinud ja erakonnast ära läinud. See saatus oleks kindlasti neid homme juhatuses ees oodanud.“

Ratas ei usu, et liikmete lahkumine tekitab mingisuguse võimuvaakumi. Tema hinnangul on see järgmiste päevade küsimus, kuidas moodustub Narvas uus võimuliit. „Arvan, et Narva volikogu liikmed võtavad olukorda väga tõsiselt ja teevad kõik, et see võimuvaakum võimalikult kiiresti saaks lahendatud,“ lisas Ratas.

Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom ütles ERRi uudisportaalile, et Keskerakond keeras oma nõudmistega Narva linnavolinikele vindi üle. Ta lisas, et erakonnast lahkunud linnavolinikud jäävad Narva juhtimise juurde ja linnapeaks jääb Tarmo Tammiste, kes on endiselt Keskerakonna liige.

Yana Toom.Foto: Teet Malsroos

„Keskerakond jääb linnas võimule, aga inimesed, keda erakonna juhatus üritas survestada, sellele survele ei allunud ja nad astusid erakonnast välja,“ lausus Toom. „Kokkuvõttes ma ütleks, et [kesk]juhatus keeras vindi üle,“ sõnas ta, lisades hiljem, et soovib Mihhail Korbile piirkonna nullist ülesehitamisel edu.

Enamus koalitsiooni jaoks on Narvas vaja 16 volikogu liiget. 31liikmelises Narva volikogus oli Keskerakonnal seni 22 kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee