Eesti uudised

Komisjon: Eesti toetab püsivat suveaega (150)

Ohtuleht.ee, 16. august 2018, 13:58
Foto: TIINA KÕRTSINI
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas toetada kellakeeramise lõpetamisel püsivat suveaega.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) otsustas tänasel istungil, et Eesti eelistab kõikides ELi liikmesriikides iga-aastase suve- ja talveajale ülemineku lõpetamist. Komisjon toetab kehtiva korra muutmisel ja kellakeeramise lõpetamisel suveaega ning Euroopa Liidus ühtlustatud lähenemist.

Samal teemal

„Praegu käib alles avalik konsultatsioon ehk Euroopa Liidu kodanikelt ja liikmesriikidelt küsitakse arvamust, kas nad peavad kellakeeramise lõpetamist vajalikuks,“ selgitas ELAKi esimees Toomas Vitsut. „Kaubandussuhete paremaks toimimiseks on oluline, et Eestis kehtiks igal juhul oma lähinaabritega sama aeg,“ lisas ta.

„Eestil on mõistlik võimalikult vara ja võimalikult selgelt välja öelda, millist ajarežiimi me eelistame, juhul kui Euroopa Komisjon otsustab liikmesriikide tagasiside põhjal tõesti kehtivat korda muutma hakata,“ ütles komisjoni liige Taavi Rõivas.

ELAK peab vajalikuks, et Euroopa Komisjon edendaks liikmesriikidevahelist koostööd, ning osutas, et kaubanduse, transpordi, teabevahetuse ja reisimise jaoks tuleb tagada võimalikult ühtne ajarežiim.

Seisukoht kujunes kompromissina, kus vastuhääli ei olnud, kuid üks komisjoni liige jäi ERR Uudiste andmetel erapooletuks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee