Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas toetada kellakeeramise lõpetamisel püsivat suveaega.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) otsustas tänasel istungil, et Eesti eelistab kõikides ELi liikmesriikides iga-aastase suve- ja talveajale ülemineku lõpetamist. Komisjon toetab kehtiva korra muutmisel ja kellakeeramise lõpetamisel suveaega ning Euroopa Liidus ühtlustatud lähenemist.

„Praegu käib alles avalik konsultatsioon ehk Euroopa Liidu kodanikelt ja liikmesriikidelt küsitakse arvamust, kas nad peavad kellakeeramise lõpetamist vajalikuks,“ selgitas ELAKi esimees Toomas Vitsut. „Kaubandussuhete paremaks toimimiseks on oluline, et Eestis kehtiks igal juhul oma lähinaabritega sama aeg,“ lisas ta.

„Eestil on mõistlik võimalikult vara ja võimalikult selgelt välja öelda, millist ajarežiimi me eelistame, juhul kui Euroopa Komisjon otsustab liikmesriikide tagasiside põhjal tõesti kehtivat korda muutma hakata,“ ütles komisjoni liige Taavi Rõivas.

ELAK peab vajalikuks, et Euroopa Komisjon edendaks liikmesriikidevahelist koostööd, ning osutas, et kaubanduse, transpordi, teabevahetuse ja reisimise jaoks tuleb tagada võimalikult ühtne ajarežiim.

Seisukoht kujunes kompromissina, kus vastuhääli ei olnud, kuid üks komisjoni liige jäi ERR Uudiste andmetel erapooletuks. 

Jaga artiklit

156 kommentaari

E
Elame-näeme  /   10:03, 17. aug 2018
Varem või hiljem jõutakse tagasi kellakeeramise juurde, sest nii on õige. Siis on pool aastat 1 tund valget aega juures ja talvel saavad inimesed 1 tund hiljem ärgata. Vanasti käis inimeste kohanemine valge ja pimeda ajaga sujuvalt, sest suurem osa ei pidanud tööl käima kellast kellani. Maatööd toimusid kõik päikese järgi.
R
Referendumit  /   09:42, 17. aug 2018
pole olnud, seega ei saa öelda, et Eesti toetab.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis