Loomad

Ümbruskonna hirm: Tartu korteris jagasid katkist terraariumi kolm suurt kuningboad (25)

Toimetas Maarit Stepanov, 16. august 2018, 11:46
SUURED SELLID: Terraariumis elas kolm suurt madu, kes oleksid tõenäoliselt esimesena nahka pistnud kassid. Loomakaitse Liidu Facebook
Loomakaitse Liit sai juunis teate, et Tartus Kroonuaia tänava üürikorteris peetakse loomi ebainimlikes tingimustes. Ilmnes, et teiste seas elavad kehvalt teibiga parandatud terraariumis kolm suurt kuningboad. 

Liidule teatati, et esialgse info põhjal elab korteris neli kassi, kaks jänest, üheksa tuvi ja kolm madu. Nende omanikuks oli Rootsi riigi kodanik, kes pelgupaiga leidnud just tarkuselinnast Tartust, kirjutab Loomakaitse Liit oma sotsiaalmeediakontol Facebookis.

Suvepuhkuste tõttu ei õnnestunud liidul olukorraga koheselt täpsemalt tutvuda. Mõned päevad tagasi jõudsid nad aga siiski ühes Tartumaa veterinaar- ja toiduameti esindajaga mureallikaks oleva korteri ukse taga.

Linnud ja maod kõrvuti

"Korterisse sisenedes lõi vastu üsna ebameeldiv hais. Igal pool valitses kohutav räpasus," kirjeldab liit esimesi emotsioone. "Uksel tuli vastu imearmas inimeste lähedust otsiv valge nurrumootor. Mõni aeg tagasi olla kaks kassi ja jänesed viidud Rootsi. Asusime otsima teisi loomi ja linde."

Loomakaitsjate sõnul näis, et ühest eluruumist oli tehtud niinimetatud loomatuba, kus võis märgata nii silenahkseid kui ka sulelisi: üksteise peal ja kõrval asetsesid terraarium koos kolme maoga ja puurid kokku kümne kaelusturteltuviga. Tuvipuuride ees jalutasid vabalt kaks kassi.

Tingimused olid loomadel kehvad. "Lindudel puudus söök ning liiv enda puhastamiseks, mitmetel olid suled kaelalt kitkutud. Puurid olid ammu puhastamata. Lisaks võite ette kujutada, mida tunnevad linnud, kellest sentimeetrite kaugusel elavad neist toiduhierarhias kõrgemal olevad tegelased. Pole ime, et suled selle peale seljast tulevad kui loogu," kirjutab liit.

SUURED SELLID: Terraariumis elas kolm suurt madu, kes oleksid tõenäoliselt esimesena nahka pistnud kassid. Loomakaitse Liidu Facebook

Terraarium püsis koos ausõna peale

Kolm suurt kuningboad pidid jagama aga väikest terraariumi. "Ühe [mao] pikkuseks oli 2-2,5 meetrit, teised olid veidi lühemad, kuid pirakad poisid ikkagi. Terraariumi lähedal oli küll üks räpane lamp, kuid see ei põlenud - teatavasti peab olema terraariumis ka piisavalt õhuniiskust, kuid madude küljealune lausa tolmas kuivast. Kestunud olid nad õnneks kenasti," lisatakse postituses.

Kõige ohtlikum oli loomakaitsjate sõnul terrariumi üks otsasein, mis püsis koos ausõna peale. "Kehvalt kinniteibitud katkine klaas liikus väiksemalgi puutumisel. Maod on üsna jõulised ja oli lihtsalt ime, et mõni neist polnud veel ennast selle seina suunas mõnusalt sirutanud."

Kui maod oleksid seda teinud, võib loomakaitsjate hinnagul arvata, et tuba oleks siis juba tühi olnud. "Kassid oleksid saagiks langenud esimesena ning tuvidelegi poleks armu antud. Mitmed korteriaknad olid avatud ning praegu kiljuks pool Tartut (Supilinn ja Emajõe piirkond kindlasti) hirmust ning peidaks suletud majadesse nii lapsi kui lemmikloomi."

Oht on praeguseks aga likvideeritud: maod viidi hoiukodusse. Kui nende omanik suudab tagada roomajatele nõutud tingimused ja leiab üles nende dokumendid, antakse maod talle tagasi. Turteltuvid viidi Tartu loomade varjupaika, kus neile otsitakse uus kodu.

25 KOMMENTAARI

o
Ohhh.... 17. august 2018, 12:54
Seda lugu vaadates tundub, et seda on mõnuga üle dramatiseeritud. Kui pilte vaadata, siis loomadega tundub kõik okey olevat. Omanik kindlasti võtab lo...
(loe edasi)
s
SSSS 16. august 2018, 23:23
Mul ka üks selline kodus keegi ei oska hirmu tunda.
Loe kõiki (25)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee