Illustreeriv foto: Niiluse üleujutus Sudaani pealinnas KhartoumisFoto: Sipa / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 15. august 2018 19:27
24 Sudaani koolilast hukkus kolmapäeval Niiluse jõel teel kooli, vahendab BBC. Õnnetuses kaotas mitu perekonda rohkem kui ühe lapse.

Paadis oli 40 õpilast vanuses 7-16, lisaks üks kooli tervisetöötajatest. Tavaliselt kõnnivad lapsed pika maa kooli jala, kuid vihmaperioodi tõttu ujutab Niilus üle kallaste ja vesi on tavapärase jalutusteekonna üle ujutanud. Seega on viimasel nädalal eelistatud pigem paadisõitu üle vee alla jäänud piirkonna.

Selsamal üleujutatud maalapil lakkas paadi mootor järsku töötamast, just sel hetkel, mil paat keset järsku keerist sattus. Lapsed olevat paanitsema hakanud, jooksnud paadi ühele poolele ning see ajas paadi ümber.

Vihmahoogude tõttu on kooli piirkonnas probleeme elektri- ja telefoniteenusega. Kooli direktor kirjeldab, kuidas proovis järjest mitmeid kordi päästjatega telefonitsi ühendust saada ning isegi pärast õnnestunud hädakõnet läks tervelt viis tundi enne kui päästjad kohale jõudsid.

Enamik hukkunud lapsi olid tüdrukud. Kolm perekonda kaotas õnnetuses mitu last, nende seas üks pere, kes peab hüvasti jätma viie tütrega. Hiljaks jäänud päästjad on veest leida suutnud vaid kahe hukkunu surnukehad.