Seisukoht

Seisukoht | Aitäh, hispaanlased! (7)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 15. august 2018, 17:27
 
Kui NATO õhuturbemissiooni käigus Eesti taevast kaitsnud Hispaania hävitaja tulistas eksikombel õhk-õhk raketi välja, läks meeletu ažiotaaž lahti mitte ainult maailma kõige vaenlasterohkemas riigis, vaid paraku ka meie endi juures.

Kas rakett kukkus Endla või Sirtsu sohu, on kümnenda järgu tähtsusega küsimus. Nagu ka see, kas see üldse kunagi üles leitakse või mitte. Nagu seegi, kas käsuliin liikus liiga aeglaselt. Seda enam, et Eesti soodes, kaasa arvatud Endla omas, leidub punakotkaste alla heidetud tuhandeid lõhkemata põrgumasinaid.

Riik, mille lahingumasinad ei suuda lennata teise riigi piiri ületamata, ja on maailmarahu nimel valmis ründama ükskõik millist riiki ükskõik millisel kontinendil, võib ironiseerida nii palju kui tahab, kuid NATO andis kõva signaali – meie ründelennukid ei tuhise ringi paukpadrunitega rakettide otsas.

Ülepingutatud otsus oli ka see, et hispaanlased saadeti varupingile, ja missiooni võtsid üle Portugali piloodid. Kuid see jääb pigem diplomaatia, etiketi ja protokolli valdkonda.

Aitäh hispaanlased, et meie õhuruumi kaitsesite ja loodetavasti teete seda ka edaspidi!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee