Juhtkiri

Juhtkiri | Ekskohtunik Kunmani süüdistused nõuavad klaarimist

Ohtuleht.ee, 14. august 2018 18:36

9 KOMMENTAARI

j
jura/ 16. august 2018 18:19
Võrrelge lihtsalt reformi korruptsiooni ja sellele reageerimist justiitsia poolt kasvõi Reiljani ja Keskerakonna kohtuasjadega, oleme ju õigusriigis nagu ämmakapis eksju.
a
ab/ 16. august 2018 09:43
Egas Leo üksi räägi, Igorjok räägib sama, vast läheb veel kellegil suu lahti!
õ
õigus ja õiglus/ 15. august 2018 14:52
Eks igaühel ole oma tõde. Kohtunik oli kaval ja omakasupüüdlik, et venitas kohtunikuna töötades kõrge kohtunikupensionini ja nüüd sülitas Eesti justiitssüsteemile näkku, viisakalt öeldes. Niisuguse mehega luurele ei läheks. Eks oli võimalusi ka töötamise ajal oma arvamust avaldada, aga seda ta ei teinud. Oleks võinud ju koristajaks või taksojuhiks minna, kui tööl nii jube oli.
l
Leo Jürgenson/ 21. august 2018 21:28
On õnn,et veel on olemas selliseid kohtunikke kes julgevad välja ütelda oma arvamusi meie mädanenud õigussüsteemist.Olgugi,et peale pensionile jäämist.Minu üks tuttav pensionil olev vandeadvokaat ütles väga kiitvaid sõnu Leo Kunmani kohta-aus aga karm vahest.Mina läheks küll selliste meestega lahingusse.
t
T.Mets/ 14. august 2018 22:16
Selge on see, et kohtusüsteem logiseb. Tõenduseks kunstlikult pikalevenitatavad kohtuprotsessid, mis otsekui tahtlikult lõpevad kuriteo aegumisega, jättes ilmsed süüdlased karistuseta
8
818/ 14. august 2018 21:09
Tuleb vaadata, et kes on asjas proksiks määratud ja pilt selge, kas ettemääratud tulemusega poliitprotsess või midagi päevakohasemat. Lihtsa elu Laurad (Feldmanis ja Vaik mõlemad), Ombler - seal on kohtunikul ainult vormistamise vaev.
j
Ja muidugi/ 14. august 2018 19:57
..küll leiaks talle nüüd sada surmapattu ja koristaks jalust. Või tema julges õigust rääkida, taevapäralt, seda me ei salli kohe üldse. Perling viskub jälle zotile ja süüdistus tuleb. Nii nad seda õiglust siis teevadki.
a
Ants/ 14. august 2018 18:01
Sisuliselt võib öelda, et kohtunikud nimetab ametisse kaitsepolitsei. Ja seda täiesti seaduslikult. Kui kaitsepolitseist aktsepti kohtuniku isikule (lojaalsuskontroll, riigisaladuse luba jms.) ikka ei tule, siis jääb ka kohtunikukoht saamata. Ja see iseenesest ütleb kõik.
Kõik kriitikud - nii Sillari büroo läbiotsimise asjas, kui Kunmani ja advokaat Simoni süüdistustes - hoiduvad hoolega kohut kritiseerimast. Selle asemel tümitatakse prokuratuuri, kes ilma kohtu aktseptita poleks ühelgi juhul saanud advokaadibürood läbi otsida. Ilmselt on paljude asjade võti siiski kohtus, mitte prokuratuuris.
Veidi enam kui kümme aastat tagasi tõmmati altkäemaksujutuga järjest vahele hulk kohtunikke (Truu, Suvalov, Komsjatnikov, Sakkart, Olli.). Kuuldavasti olnud vahelevõtmisi olnud veelgi, kuid ilmselt jäeti need õigusemõistmise eest toimetamata. Politseile ja prokuratuurile on vahel kasulikumad teatud hulk oma pilli järgi tantsima pandud kohtunikke.
r
ringkaitse/ 15. august 2018 13:32
kui avalikku arvamust hakkati kujundama, teadsid teadjad rääkida, et asjaga tegeleb kapo nn. kapo prokorör, kapo kohtunik, kapo politseinik-matkija e. kannatanu 85 aastase juurdepääsupiiranguga oma petuskeeme varjav persoon, uurija, mees, kes omasõnul vabariigi parim! Mulle, vanemale inimesele meenutab kõik olnu lähiminevikust üht teist aega, aega kaugest minevikust - lapsepõlvest, kus olid ka omamoodi mõõdikud, kvoodid, lavastused, valed, võltsimised, likvideerimised, kus kõik oli võimalik. See, et täna oma kamraad kontrollib, uurib ja mõistab veel ka kohut.... Kuidas on aga see võimalik! Tahaks saada tagasi austuse/usalduse meile nii vajalikele ametitele.