4
fotot
(TT News Agency / Scanpix)

Maskides noortekambad hävitasid teisipäeva öösel mitmes Rootsi linnas kokku ligi 100 autot ja ründasid kividega politseinikke. Politsei usub, et noortekambad kasutasid oma rünnakute koordineerimiseks sotsiaalmeediat, vahendab Rootsi uudisteportaal The Local.

"Ma olen väga vihane. Küsimus on, mida kuradit te teete?!" ütles Rootsi peaminister Stefan Löfven. "Te teete kahju endale, oma vanematele, kogu elanikkonnale, naabritele, ja ühiskond peab sellele vastama."

(TT News Agency / Scanpix)

Göteborgi politsei ja päästeamet said ööga kokku 20 väljakutset. Kutsungeid tuli ka kaugemalt, Trollhättanist, Lysekilist ja Falkenbergist.

Peaministri sõnul oli süütamised nii hästi kavandatud, et tegemist võis olla organiseeritud tegevusega. Sama kahtlustab politsei.

Göteborgis süütasid autosid mitu noortekampa, mille suuruseks hinnati kuni kümme noort. Jõugud loopisid autosid kividega ja süütasid neid.

"Meie kogemus näitab, et sellised tulekahjud juhtuvad tihedamini nädal enne kooliaasta algust kui mõnel teisel nädalal," ütles Rootsi politsei esindaja Ulla Brehm.

Rootsi justiits- ja siseministri Morgan Johanssoni sõnul võimaldavad eelmisel aastal vastu võetud seadusemuudatused karistada autode süütajaid kuni kuue aastase vanglakaristusega.

Rootsis toimuvad 9. septembril parlamendivalimised ning valimiskampaania peamisteks teemadeks on tõusnud avalik kord ja migratsioon. Arvamusuuringutele tuginedes kasvatab populaarsust sisserändevastane protestipartei Rootsi Demokraadid, kelle poolt hääletaks tänase seisuga üle 20% valijatest.

Göteborgis ja selle ümbruses süüdati politsei sõnul umbes 80 autot.

VRAKID: hommikune vaatepilt põlenud autodest oli omanikele paras šokk (TT News Agency / Scanpix)

Auto põlengutest teatati ka Rootsi lõunaosas, Malmös ja Helsingborgis. Politsei usub, et need põlengud ei ole omavahel seotud. Umbes tosin autot süüdati esmaspäeva õhtul ka Stockholmis, Uppsalas ja Åkersbergas, kirjutas Expressen.

Esimeses videos on näha kuidas maskidega noored Göteborgis autosid lõhuvad ning teises kuidas Göteborgi päästeamet süüdatud autosid kustutab.

Jaga artiklit

267 kommentaari

R
Rootsi on väga sõbralik ja hea olnud! Aga kasutatakse seda Rootsi vastu kurjalt ära  /   10:22, 15. aug 2018
Rootsis on välja saadetud ligi 6540 isikut. Seadusega pahuksil nende poeg hoiatatakse, kui veel siis trahvitakse või karistatakse ja kui veel siis saadetakse välja saadmisasutusse.
A
arvan et  /   09:26, 15. aug 2018
kui eestis see juhtuks,oleks kõik vait ja leitakse mingi idootlik vabandus

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis