Maailm

Uuendatud kell 15.

FOTOD JA VIDEOD | Rootsi peaminister ligi 100 auto süütamisest: mida kuradit te teete?! (259)

Toimetasid Erko Olumets; Aadu Hiietamm, 14. august 2018, 10:09
 TT News Agency / Scanpix
Maskides noortekambad hävitasid teisipäeva öösel mitmes Rootsi linnas kokku ligi 100 autot ja ründasid kividega politseinikke. Politsei usub, et noortekambad kasutasid oma rünnakute koordineerimiseks sotsiaalmeediat, vahendab Rootsi uudisteportaal The Local.

"Ma olen väga vihane. Küsimus on, mida kuradit te teete?!" ütles Rootsi peaminister Stefan Löfven. "Te teete kahju endale, oma vanematele, kogu elanikkonnale, naabritele, ja ühiskond peab sellele vastama."

 TT News Agency / Scanpix

Göteborgi politsei ja päästeamet said ööga kokku 20 väljakutset. Kutsungeid tuli ka kaugemalt, Trollhättanist, Lysekilist ja Falkenbergist.

Peaministri sõnul oli süütamised nii hästi kavandatud, et tegemist võis olla organiseeritud tegevusega. Sama kahtlustab politsei.

Göteborgis süütasid autosid mitu noortekampa, mille suuruseks hinnati kuni kümme noort. Jõugud loopisid autosid kividega ja süütasid neid.

"Meie kogemus näitab, et sellised tulekahjud juhtuvad tihedamini nädal enne kooliaasta algust kui mõnel teisel nädalal," ütles Rootsi politsei esindaja Ulla Brehm.

Rootsi justiits- ja siseministri Morgan Johanssoni sõnul võimaldavad eelmisel aastal vastu võetud seadusemuudatused karistada autode süütajaid kuni kuue aastase vanglakaristusega.

Rootsis toimuvad 9. septembril parlamendivalimised ning valimiskampaania peamisteks teemadeks on tõusnud avalik kord ja migratsioon. Arvamusuuringutele tuginedes kasvatab populaarsust sisserändevastane protestipartei Rootsi Demokraadid, kelle poolt hääletaks tänase seisuga üle 20% valijatest.

Göteborgis ja selle ümbruses süüdati politsei sõnul umbes 80 autot.

VRAKID: hommikune vaatepilt põlenud autodest oli omanikele paras šokk TT News Agency / Scanpix

Auto põlengutest teatati ka Rootsi lõunaosas, Malmös ja Helsingborgis. Politsei usub, et need põlengud ei ole omavahel seotud. Umbes tosin autot süüdati esmaspäeva õhtul ka Stockholmis, Uppsalas ja Åkersbergas, kirjutas Expressen.

Esimeses videos on näha kuidas maskidega noored Göteborgis autosid lõhuvad ning teises kuidas Göteborgi päästeamet süüdatud autosid kustutab.

Samal teemal

25. september 2018, 15:45
Rootsi peaminister on sunnitud ametist lahkuma
9. september 2018, 21:50
Rootsi tulevik jäi selgusetuks
30. august 2018, 18:19
GEENID TEEVAD KURJATEGIJAKS? Kuidas vähendada kalduvust vägivaldsusele?
23. august 2018, 10:16
Rootsi karm tõde: 80% vägistamisjuhtude taga on väljaspoolt Euroopa liitu tulnud immigrandid

259 KOMMENTAARI

r
Rootsi on väga sõbralik ja hea olnud! Aga kasutatakse seda Rootsi vastu kurjalt ära 15. august 2018, 10:22
Rootsis on välja saadetud ligi 6540 isikut. Seadusega pahuksil nende poeg hoiatatakse, kui veel siis trahvitakse või karistatakse ja kui veel siis saadetakse välja saadmisasutusse.
a
arvan et 15. august 2018, 09:26
kui eestis see juhtuks,oleks kõik vait ja leitakse mingi idootlik vabandus
Loe kõiki (259)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee