Ma ise ei pea ennast eriliselt heaks inimeseks, kuid koduse kasvatuse ja kommetega on kõik korras. Pean end üldiselt viisakaks, kuid kahjuks üritavad mõned inimesed mulle kaikaid kodaratesse visata.

Pean silmas neid toredaid (ei kahtle üldse, et nad on head inimesed, aga...) müügiinimesi kaubanduskeskuses. Kuna läbin pea iga päev Kristiine keskust, puutun nendega väga tihti kokku.

Kuid nende inimestega tuleb paraku oma viisakus all neelata. „Ma pole huvitatud“, „mul on kiire“, „ma ...“. Ükski põhjendus pole neile sobiv – vastu tuleb ikka: „Aga kes teile interneti pakub?“.

Tean, et müügiinimesi on õpetatud nii, et igale keeldumisele on olemas vastus. Aga ma tõesti pole huvitatud! Kui kõigile neile vastu tuleksin, vahetaksin oma interneti ja TV pakkujat igal nädalal.

Nõnda olengi hakanud mind kõnetavatest müügiinimestest lihtsalt tuimalt mööda kõndima. Endal samal ajal süda verd tilkumas – kui ebaviisakas ma ikka olen.

Mõistan. See pole eriline patt, kuid kehv tunne jääb.

Jaga artiklit

12 kommentaari

T
Tasuja  /   12:18, 20. aug 2018
Vaadake siin tegu vabaduse mõrude viljadega,on teemasid kus vabadus palju julmemalt ahitab...
C
caff  /   12:17, 15. aug 2018
vabandage, härra, aga see käib ju nii, et kui teile liginete, siis naeratate kergelt, ütlete, et "ei tänan" ja jalutate lihtsalt mööda. Rõhk sõnal "naeratate" vist seekord. Eeldan, et teid varrukast kiskuma ikka ei hakata. Nemad teevad oma tööd, teie enda oma. Te saite ju isegi sellest asjast nupu kirja pandud.
(issand jumal võtku, õpeta nagu eks-nõukaliidu kodanikku)

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis