Maailm

USA üks osariikidest sai loa hukkamiseks fentanüüli kasutada (6)

Toimetas Erko Olumets, 13. august 2018, 14:16
Pilt on illustratiivne.Foto: Rick Bowmer AP/Scanpix
Nebraska kohtunik lükkas tagasi ravimifirma palve, et nende toodet ei kasutataks surmanuhtluse läbi viimiseks, mis annab Nebraska osariigile õiguse järgmisel nädal läbi viia USA esimene hukkamine fentanüüliga.

Nebraska plaanib kasutada ravimifirma Fresenius Kabi toodet, mis sisaldab fentanüüli, surmamõistetud Carey Dean Moore hukkamiseks. 60aastane mees, kellele määrati surmanuhtlus 1980. aastal, tappis aasta varem kaks Omaha taksojuhti:. Mees on nüüdseks üle poole oma elust elanud vangis, oodates surma.

Ravimifirma kaebas kohe kohtuotsuse edasi, mistõttu võib hukkamine ikkai veel edasi lükkuda. 

Kohtuotsus võib mõjutada ka teisi USA osariike, kuna tapvate droogide kättesaadavus on kõikidele osariikidele raskendatud.

Samal teemal

Osariigi ametnikud plaanivad Moore'i hukkamise läbi viia teisipäeval Lincolnis. Fentanüüli kasutatakse selleks, et mees kaotaks teadvuse. Seejärel süstitakse talle teisi drooge, et Moore'i südame töö lõppeks.

Kuna surmasüsti ainete hankimine on muutunud raskemaks, kasutavad mõned osariigid loovamaid meetodeid inimeste hukkamiseks. Sel aastal teatasid Nebraska ja Nevada, et plaanivad esmakordselt kasutada hukkamiseks fentanüüli. Samuti ütlesid Oklahoma ametivõimud, et nemad hakkavad kasutama lämmastikgaasi surmanuhtluse täideviimiseks.

Ravifirma esindaja Matthew Kuhn teatas, et firma on kohtuotsuses pettunud, toonitades, et tegu on elupäästva ravimiga, mis on mõeldud inimeste päästmiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee