Maailm

USA üks osariikidest sai loa hukkamiseks fentanüüli kasutada (6)

Toimetas Erko Olumets, 13. august 2018, 14:16
Pilt on illustratiivne. Rick Bowmer AP/Scanpix
Nebraska kohtunik lükkas tagasi ravimifirma palve, et nende toodet ei kasutataks surmanuhtluse läbi viimiseks, mis annab Nebraska osariigile õiguse järgmisel nädal läbi viia USA esimene hukkamine fentanüüliga.

Nebraska plaanib kasutada ravimifirma Fresenius Kabi toodet, mis sisaldab fentanüüli, surmamõistetud Carey Dean Moore hukkamiseks. 60aastane mees, kellele määrati surmanuhtlus 1980. aastal, tappis aasta varem kaks Omaha taksojuhti:. Mees on nüüdseks üle poole oma elust elanud vangis, oodates surma.

Ravimifirma kaebas kohe kohtuotsuse edasi, mistõttu võib hukkamine ikkai veel edasi lükkuda. 

Kohtuotsus võib mõjutada ka teisi USA osariike, kuna tapvate droogide kättesaadavus on kõikidele osariikidele raskendatud.

Samal teemal

Osariigi ametnikud plaanivad Moore'i hukkamise läbi viia teisipäeval Lincolnis. Fentanüüli kasutatakse selleks, et mees kaotaks teadvuse. Seejärel süstitakse talle teisi drooge, et Moore'i südame töö lõppeks.

Kuna surmasüsti ainete hankimine on muutunud raskemaks, kasutavad mõned osariigid loovamaid meetodeid inimeste hukkamiseks. Sel aastal teatasid Nebraska ja Nevada, et plaanivad esmakordselt kasutada hukkamiseks fentanüüli. Samuti ütlesid Oklahoma ametivõimud, et nemad hakkavad kasutama lämmastikgaasi surmanuhtluse täideviimiseks.

Ravifirma esindaja Matthew Kuhn teatas, et firma on kohtuotsuses pettunud, toonitades, et tegu on elupäästva ravimiga, mis on mõeldud inimeste päästmiseks.

6 KOMMENTAARI

n
Narkomaan 14. august 2018, 11:09
tahan siis seal surra, kui tasuta saab.
f
Fentanüül 14. august 2018, 08:49
On säärane surm, mida kuuldavasti võib õndsaks surmaks nimetada. Muidugi siis kui surma põhjustab ainult too konkreetne aine ja piisavalt suures kogus...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee