2
fotot
Pilt on illustratiivne. (Rick Bowmer AP/Scanpix)

Nebraska kohtunik lükkas tagasi ravimifirma palve, et nende toodet ei kasutataks surmanuhtluse läbi viimiseks, mis annab Nebraska osariigile õiguse järgmisel nädal läbi viia USA esimene hukkamine fentanüüliga.

Nebraska plaanib kasutada ravimifirma Fresenius Kabi toodet, mis sisaldab fentanüüli, surmamõistetud Carey Dean Moore hukkamiseks. 60aastane mees, kellele määrati surmanuhtlus 1980. aastal, tappis aasta varem kaks Omaha taksojuhti:. Mees on nüüdseks üle poole oma elust elanud vangis, oodates surma.

Ravimifirma kaebas kohe kohtuotsuse edasi, mistõttu võib hukkamine ikkai veel edasi lükkuda. 

Kohtuotsus võib mõjutada ka teisi USA osariike, kuna tapvate droogide kättesaadavus on kõikidele osariikidele raskendatud.

Osariigi ametnikud plaanivad Moore'i hukkamise läbi viia teisipäeval Lincolnis. Fentanüüli kasutatakse selleks, et mees kaotaks teadvuse. Seejärel süstitakse talle teisi drooge, et Moore'i südame töö lõppeks.

Kuna surmasüsti ainete hankimine on muutunud raskemaks, kasutavad mõned osariigid loovamaid meetodeid inimeste hukkamiseks. Sel aastal teatasid Nebraska ja Nevada, et plaanivad esmakordselt kasutada hukkamiseks fentanüüli. Samuti ütlesid Oklahoma ametivõimud, et nemad hakkavad kasutama lämmastikgaasi surmanuhtluse täideviimiseks.

Ravifirma esindaja Matthew Kuhn teatas, et firma on kohtuotsuses pettunud, toonitades, et tegu on elupäästva ravimiga, mis on mõeldud inimeste päästmiseks.

Jaga artiklit

6 kommentaari

N
Narkomaan  /   11:09, 14. aug 2018
tahan siis seal surra, kui tasuta saab.
F
Fentanüül  /   08:49, 14. aug 2018
On säärane surm, mida kuuldavasti võib õndsaks surmaks nimetada. Muidugi siis kui surma põhjustab ainult too konkreetne aine ja piisavalt suures koguses. Ma ei saa aru, mida need ravimifirmad seal kägisevad? Nende kägina pärast on USA kasutanud uinutite asemel diazepaami, mis on kõigest rahusti, ning siis tulevad juba kopsuhalvatust ja sulatinana põletavat südant seiskav aine, ning kannataja piinles nii kaua, et riided lasti ette. Selline tõmblemine käis nagu ISISe videotes. Muidugi lämmastikgaas on vist see, mida juttude järgi hitler sumpsist juutide peale lasi. Samas ega vingugaas pidigi halastav olema. Loomi-linde hukatakse süsihappegaasiga, mis on sama, kui tõmba kilekott pähe ja vaata mis juhtub.
Ravimifirmad võiks nõuda, et kui minnakse puhtalt fentanüülile, siis sellega ollakse nõus. Siis inimene ei piinle. Seni kuni surmanuhtluse vastased oma poliitilise võidu saavutavad.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis