2
fotot
Lennufirma Horizon Airi lennukist on õnnetuse tagajärjel alles vaid väikesed tükid. (Ted S. Warren AP/Scanpix)

FBI otsingurühm leidis Seattle lennujaamast reedel varastatud lennuki jäänused, mille ärandas lennujaama töötaja Richard Russell, vahendab CNN.

Ametivõimud ütlesid, et pagasikäitleja Richard Russell varastas reede õhtul Seattle-Tacoma lennujaamast lennuki ja lendas umbes tund aega ning kukkus seejärel alla. Lennukit ajasid tagasi USA lennuväe hävituslennukid, kuid sõjaväe sõnul nende tegevus õnnetust ei põhjustanud. 

Russell oli ainuke inimene 76kohalise lennuki pardal ning mehe enda sõnul plaaniski ta enesetappu. Keegi teine õnnetuses viga ei saanud.

Richard Russell, keda sõbrad hüüdsid mehe enda soovi järgi Beeboks. (AFP/Scanpix)

Tiheda metsaga asustatud saarele maha kukkunud lennukist polnud kohalike võimude sõnul palju alles. Lennuk langes enne maapinnale jõudmist läbi puude, mis räsisid lennukit nii palju, et lennuk muutis oma kuju tundmatuseni.

Lennuki must kast ja kabiini helisalvestusseadmed on leitud ning toimetatakse Washingtoni, kus algab õnnetuse põhjalikum analüüs.

Russelli lähedased on šokeeritud. Nende sõnul oli ta truu abikaasa, hea sõber ning hea poeg. Russelli perekond kinnitas, et kindlasti ei soovinud ta kellelegi viga teha. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

M
Muhv  /   14:16, 13. aug 2018
Kui nad nii head leidjad on, äkki tulevad otsivad meie raketi ka üles :)
N
Njahh  /   12:46, 13. aug 2018
Algul oli uudis, et kukkus merre, nüüd 95% öeldakse, et metsa.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis