Maailm

Leiti Seattle'i lennujaamast varastatud lennuki rusud (5)

Toimetas Erko Olumets, 13. august 2018 10:49
Lennufirma Horizon Airi lennukist on õnnetuse tagajärjel alles vaid väikesed tükid.Foto: Ted S. Warren AP/Scanpix
FBI otsingurühm leidis Seattle lennujaamast reedel varastatud lennuki jäänused, mille ärandas lennujaama töötaja Richard Russell, vahendab CNN.

Ametivõimud ütlesid, et pagasikäitleja Richard Russell varastas reede õhtul Seattle-Tacoma lennujaamast lennuki ja lendas umbes tund aega ning kukkus seejärel alla. Lennukit ajasid tagasi USA lennuväe hävituslennukid, kuid sõjaväe sõnul nende tegevus õnnetust ei põhjustanud. 

Russell oli ainuke inimene 76kohalise lennuki pardal ning mehe enda sõnul plaaniski ta enesetappu. Keegi teine õnnetuses viga ei saanud.

Richard Russell, keda sõbrad hüüdsid mehe enda soovi järgi Beeboks. Foto: AFP/Scanpix

Tiheda metsaga asustatud saarele maha kukkunud lennukist polnud kohalike võimude sõnul palju alles. Lennuk langes enne maapinnale jõudmist läbi puude, mis räsisid lennukit nii palju, et lennuk muutis oma kuju tundmatuseni.

Lennuki must kast ja kabiini helisalvestusseadmed on leitud ning toimetatakse Washingtoni, kus algab õnnetuse põhjalikum analüüs.

Russelli lähedased on šokeeritud. Nende sõnul oli ta truu abikaasa, hea sõber ning hea poeg. Russelli perekond kinnitas, et kindlasti ei soovinud ta kellelegi viga teha. 

Samal teemal

21.08.2018
Rootsis kukkus alla linnuga kokku põrganud hävituslennuk
13.08.2018
Lennujaam heauskselt: eestlane lennukit kaaperdama ei hakka
12.08.2018
Katkise hingega pagasikäitleja ärandas USAs reisilennuki ja sööstis surma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee