Krimi

28 joobes juhti otsustasid eile rooli istuda, ent jäid politseile vahele (5)

Ohtuleht.ee, 13. august 2018 07:35
sümbolpilt Tags: Politsei, liikluspolitsei, puhumiskontroll, reidFoto: Martin Ahven
Läinud ööpäeva jooksul tabas politsei ühe narko- ja 27 alkoholijoobes mootorsõiduki juhti.

Suvised pidustused on ukse ees. Selleks, et neid täiel rinnal nautida, on mõistlik piiri pidada nii kiiruse kui ka alkoholiga. Liiklusõnnetuste eripära on see, et nad tavaliselt hüüavad tulles. Politsei palub juhtidel kaasreisijatele korrutada, et nad turvavöö kinnitaksid. Turvavöö saab elu päästa, kui seda kasutatakse.

Veidi enne kella 13 toimus liiklusõnnetus Tallinnas Veskiposti ja Tehnika tänava ristmikul, kus 36aastase mehe juhitud sõiduauto Volvo V50 põrkas kokku peateele vasakpööret sooritanud sõiduautoga BMW X6, mida juhtis 82aastane mees. Volvos kaasreisijana viibinud kuueaastane poiss viidi lastehaiglasse, 33aastane naine, kaks 12aastast tüdrukut ja BMW juht aga Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kell 13.47 juhtus õnnetus Valgamaal Otepää-Nüpli-Sihva tee teisel kilomeetril.  42aastane mootorrattajuht kaldus järsus vasakkurvis kukkumise vältimiseks paremale, kuid sõitis teelt välja teepervelt alla. Tema 44aastane kaasreisija viidi haiglasse.

Tund aega hiljem sõitsid Pärnus kokku kaks autot. A.H.Tammsaare puiestee ja Kooli tänava ristmikul sõitis 23aastase mehe juhitud BMW tagant sisse vasakpööret oodanud sõidukile Opel Corsa, mida juhtis 34aastane naine. Opeli juht viidi haiglasse.

Kella 17.15 paiku toimus päeva traagilisim liiklusõnnetus Rapla maakonnas Juuru-Järlepa tee kümnendal kilomeetril. Joobes 36aastase mehe juhitud Volkswagen Passat sõitis kurvis teelt välja  vastu puid ning rullus seejärel mitu korda üle katuse, kuni peatus taluhoovis pargitud kombaini vastas. Juhi kõrvalistmel istunud ja turvavööga kinnitamata 34aastane naine paiskus sõidukist välja ja suri saadud vigastustesse kohapeal. Juht ja tagaistmel viibinud 71-, 63- ja 29-aastased mehed viidi haiglasse. Vaata pilte ja loe õnnetusest pikemalt siit!

Õhtul pärast üheksat juhtus Tallinnas õnnetus jalgratturiga. J. Poska tänava 34. maja juures kaotas 61aastane naine jalgrattal juhitavuse ning kukkus. Kiirabi viis ta haiglasse.

Ööl vastu esmaspäeva kella poole nelja paiku sõitis Tallinnas mees vastu valgusfoori. Sõpruse puiestee ja Linnu tee ristmikul kaotas 31aastase mehe juhitud Volkswagen Tiguan juhitavuse ja kaldus vasakule ohutussaarele, kus põrkas kokku liiklusmärgi ja valgusfoori postiga. Juht viidi haiglasse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee