Maailm

Süürias hukkus relvahoidla plahvatuses 39 inimest, nendest 12 last (8)

Toimetas Gerly Mägi, 12. august 2018 21:55
Buldooser Sarmadas varingu rususid kokku lükkamasFoto: AFP/Scanpix
Süürias Idlibi provintsis plahvatas mässuliste relvahoidla, mistõttu suri vähemalt 39 tsiviilisikut, nende seas 12 last.

Plahvatus toimus Türgi piiri lähedal Sarmada linnas. Plahvatuse tagajärjel varises kokku kaks hoonet.

Päästjad asusid buldooseritega rususid kõrvale tõstma, et leida varingu alt üles surnukehad. Viiel inimesel õnnestus ka rusude all ellu jääda ning päästjad aitasid nad välja.

Täpsed põhjust, miks relvaladu plahvatas, AFP teatel keegi veel öelda ei oska. Väidetavalt olid enamik hukkunutest mässulised või džihadistide pereliikmed.

Idlibi provintsis elas kunagi 2,5 miljonit inimest, kellest pooled põgenesid sõja puhkedes mujale. Praegu on provints mässuliste ja džihadistide kontrolli all.

Viimastel kuudel on seal toimunud mitmeid plahvatusi ja tapetud on mitmeid mässuliste liidreid.

Mõned rünnakud on omaks võtnud äärmusrühmitus Islamiriik (IS), kuid suurem osa rünnakutest on siiski provintsis tegutsevate relvarühmituste omavahelised arveteklaarimised.

Damaskuse teatel on Idlibi kontrolli alla saamine sõjaväe järgmiseks prioriteediks. President Bashar al-Assad on mässulisi hoiatanud, et üsna pea kavatsetakse Idlib tagasi võtta.

Alates sõja puhkemisest 2011. aastal on Süürias surnud enam kui 350 000 inimest. Riigist on selle ajaga põgenenud aga miljonid süürlased.

Samal teemal

16.09.2018
Iisraeli raketid tabasid Damaskuse lennujaama
02.09.2018
Süüria pere Eestis: me ei teadnud, et siin on nii külm
28.08.2018
Süüria on jälle kui püssirohutünn

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee