Buldooser Sarmadas varingu rususid kokku lükkamas (AFP/Scanpix)

Süürias Idlibi provintsis plahvatas mässuliste relvahoidla, mistõttu suri vähemalt 39 tsiviilisikut, nende seas 12 last.

Plahvatus toimus Türgi piiri lähedal Sarmada linnas. Plahvatuse tagajärjel varises kokku kaks hoonet.

Päästjad asusid buldooseritega rususid kõrvale tõstma, et leida varingu alt üles surnukehad. Viiel inimesel õnnestus ka rusude all ellu jääda ning päästjad aitasid nad välja.

Täpsed põhjust, miks relvaladu plahvatas, AFP teatel keegi veel öelda ei oska. Väidetavalt olid enamik hukkunutest mässulised või džihadistide pereliikmed.

Idlibi provintsis elas kunagi 2,5 miljonit inimest, kellest pooled põgenesid sõja puhkedes mujale. Praegu on provints mässuliste ja džihadistide kontrolli all.

Viimastel kuudel on seal toimunud mitmeid plahvatusi ja tapetud on mitmeid mässuliste liidreid.

Mõned rünnakud on omaks võtnud äärmusrühmitus Islamiriik (IS), kuid suurem osa rünnakutest on siiski provintsis tegutsevate relvarühmituste omavahelised arveteklaarimised.

Damaskuse teatel on Idlibi kontrolli alla saamine sõjaväe järgmiseks prioriteediks. President Bashar al-Assad on mässulisi hoiatanud, et üsna pea kavatsetakse Idlib tagasi võtta.

Alates sõja puhkemisest 2011. aastal on Süürias surnud enam kui 350 000 inimest. Riigist on selle ajaga põgenenud aga miljonid süürlased.

Jaga artiklit

8 kommentaari

T
turbaniloogika  /   14:00, 13. aug 2018
Igas normaalses ühiskonnas hoitakse relvi ning lahingumoona varusid kontrolli all. Arsenalid ja hoidlad on ikka väljaspool elamukvartaleid ja range valve all. Et võõrad isikud, eriti uudishimulikud lapsed ligi ei pääseks. Või on selline relvahoidla just spetsiaalne eesmärk, selle "inimkilbiga" kaitsmine?
Igal juhul on sllise suhtumisea inimestega väga raske integreeruda ning lõimuda.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis