Ameerika Ühendriikides ukselt-uksele raamatute müümisest on tehtud ka film “Ameerika suvi” (Kaader filmist “Ameerika suvi” / Alarahastatud OÜ)

Igal suvel Southwestern Advantage firma heaks raamatuid müüvad eestlased kimbutavad USA elanikke, kes kahtlustavad, et eestlased on inimkaubanduse ohvrid.

Texase osariigi raadiojaam KFOX14 on saanud korduvalt teateid ärritunud elanikelt, kelle ukse taha on saabunud eestlastest raamatumüüjad, kes üritavad neile õpikuid müüa. Facebooki-grupp "El Paso emad" sisaldab postitusi, kus selle üle kurdetakse.

"Ma olin enda kahe lapsega üksi kodus, kui üks mees uksele koputas. Ta ütles, et naaber rääkis meist ja andis meie nime. Ma vastasin, et see pole teie asi," kirjeldab üks USA pereema.

Pereema väitis, et ta ei tundnud küll end ohustatuna, kuid müügimehe agressiivne ja järjekindel lähenemine häirisid teda. "Ma pidin neli-viis korda talle teada andma, et ta lahkuks," kurtis ema. "Küsisin temalt, et millise kooli või organisatsiooni esindaja ta on, aga ta ei vastanud. See oli minu jaoks ohumärk."

Teine El Paso elanik tunnistas, et tal oli väga raske ei öelda ja nii sõlmis ta müügimehega lepingu – 20 dollarit kuus iga kuu raamatute eest.

KFOX14 võttis ühendust ka eestlastega, kes väitsid, et nad müüvad lastele mõeldud raamatuid, mis kooliraskustes lastele õppimist lihtsustaks. Eestlanna Triinu Arula väitis, et see töö aitab neil saada suhtlemis- ja müügikogemust.

Jaga artiklit

37 kommentaari

Y
YOU have been warned, money can"t buy life  /   19:10, 17. aug 2018
Bad deal for peanuts.Truth or Dare.
K
Kõige paremini peletab eemale   /   23:02, 14. aug 2018
kutsumata külalisi silt: "Ettevaatust, koer on kuri, kett on made in China!" ;-)

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis