(TEET MALSROOS)

Tallinlasi tabab pidevalt turul ebameeldiv pauk – nimelt on turuputkade katused nõnda madalal, et pikemat kasvu ostlejad löövad pead valusasti ära. 

Nõmmekate Facebooki grupis on sel teemal suisa aruteluks läinud. Üks kasutaja teab rääkida, et turul on markiiside konstruktsioonide kõrgus on ca. 1,80–1,85 cm. "Ise olen 1,82 – sain korraliku kolaka. Kas ise loll ja peabki asi nii olema? Ehitise kasutusloa eelduseks on vastavus ehitusnormidele, eriti avalikkusele avatud ehitiste osas. 1,80–1,85 konstruktsiooni kõrgus minuteada küll mingile normile ei vasta, kodus on uksed vähemalt 2 m, avalikes kohtades kõrgemad. Kuskilt mingeid hoiatusi ka ei paistnud, konstruktsioonide tähistamisest rääkimata," pahandab ta.

Mitmed viitavad ka tehnilise järelvalveameti nõuetele, kus on selge sõnaga öeldud, et ehitis peab olema ohutu.

"Mingeid markiise polnud sinna mõeldudki, igaüks ise leiutanud ja varsti nagu keskturg, kui ei tule suuremaid lahendusi korraga kogu alale," teab teine kommenteerija rääkida.

Olgu nõuetega, kuidas on, kuid neid, kes pidevalt päid ära löövad, jagub. Ning nagu ühele foorumile kohane, ei puudu ka need, kes oma pisikese kasvu üle taas jälle rõõmustada saavad. Oh, juhtuks seda vaid tihemini!

Kui pikk on keskmine eestlane?

Statistikaamet korjas eestlaste kasvu kohta andmeid viimati seitse aastat tagasi. 2012. aasta 1. jaanuari seisuga on 15–44-aastane mees keskmiselt 181 cm pikk ehk umbes sama kõrge nagu keskmised turu markiisid. Sama vana eesti naine oli aga 167 cm pikk ehk temal ei tohiks turul pea äralöömine eriti õnnestuda. Muide, 80 aastaga on meeste keskmine pikkus kasvanud veidi üle 10 cm, naistel 7 cm. 

Hea lugeja, kus sina viimati enda pea ära lõid?

Jaga artiklit

8 kommentaari

A
Aga  /   22:25, 12. aug 2018
Ehitati ju sajandi turg! See oli juba valmides kipskas. Balti jaama turg meeldib väga!Käin 1kord aastas Eestis , aga ikka külastan seda turgu. On ruumi ja avarust
U
Uunu  /   22:06, 12. aug 2018
Võib olla on see mingi kaval nipp või tähelepanek, laborites järgi proovitud, et inimene, kes oma pea ära on löönud või tohlaka saanud, avab kergemini rahakotirauad ostuks.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis