Kommentaar

Ats Miller | Demokraatiast ja millimallikatest

Ats Miller, kolumnist, 12. august 2018, 18:42

6 KOMMENTAARI

r
Risto Tanner/ 13. august 2018, 15:17
Soovin edu, Õhtuleht! Arvamuste paljusus Sinu lehekülgedel endiselt au sees. Isiklik vabadus oma asju otsustada on Eesti peavoolumeedia mantra olnud juba pikemat aega. Nüüd leiab Ats Miller, et sellel vabadusel põhinev kapitalism pole muud kui uus orjandus. Vabanenud nõukogude totalitarismist, kaldusime teise äärmusse. Kohanemisvõimelisemad meist, kes varemgi võrdsete seas võrdsemad olid, ei jätnud juhust kasutamata, sättisid ennast välismaiseid investeeringuid teenima, kaasmaalaste tööd ja meie loodusressursse vaheltkasuga välja müüma. Teised, kes sellise vahendamisega leppida ei taha, rändavad nüüd ise välismaale lahkemaid isandaid otsima. Rahvana oleme aga lõhkise küna ees: kas laseme ennast jätkuvalt „millimallikatena" laiali pillutada siia nii idast, lõunast kui läänest voogavatel kultuurilise invasiooni lainetel või ehk suudame „olla eeskujuks nii paljudele lääne inimestele, et tulevikus oleksime osa mingist ennast kaitsta suutvast paljunemisvõimelisest kooslusest“. Selleks on vaja leida mõistlik tasakaal isikliku individualismi (liberalismi) ja rahvuslik-kogukondliku kollektivismi (konservatismi) vahel. Head valimist, kallid kaasmaalased!
v
vanamees/ 13. august 2018, 10:22
ärge unustage aadu suurt majandus imetm kui ta alustas pankadest !!! aga seda ei tohi isegi mõelda !!!
m
mnjaa/ 12. august 2018, 20:55
silm punnis anname oma elu, et võõrastel oleks hiljem siin hea elada...
n
Noh/ 12. august 2018, 19:27
ja kuhu jäi homopromo? Tsensor, see mees tuleb kohe lahti lasta, ta ei kirjuta üldse teie stiilis. Mis jama peaaegu EKRE jutt ja nutulaul vene propagandakanalitest, homoperedel saab olema varsti sada last!
s
süsimust iroonia/ 12. august 2018, 19:14
millimallikad on oluliselt targemad kui inimesed. millimallikad ei pea tööl käima, neil ei ole valitsust, parlamenti, tulumaksu, alkoholiaktsiisi, kurjategijaid, spioone, poliitikuid, enesetappe, depressiooni ega isegi mitte presidenti.
inimesed peaksid millimallikatest eeskuju võtma!
k
12. august 2018, 19:08
Kas Veskimees Riigikokku...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee