lemmikloom
(ARNO SAAR)

12. augustil tähistas Tallinna loomaaed üleilmset elevantide päeva. Sel päeval said loomaaia külastajad kuulda põnevaid jutte ning tutvuda kolme londilisega.

Aafrika savannielevandid kuuluvad maailma suurimate maismaaimetajate hulka. Neid londiliste seltsi ja elevantlaste sugukonna esindajaid ohustavad enim looduses inimesed, kes on laiendanud omi valdusi, rikkunud ökoloogilise tasakaalu ja killustanud elevantide elupaigad. Samas on jätkuvalt suurimaks probleemiks ka elevandiluu jahtijad, kes võhkade kättesaamiseks ei tagane tapatööst.

Rahvusvahelist elevandipäeva tähistatakse aastast 2012, et rääkida Aasia ja Aafrika elevandi olukorrast ja probleemidest ning katsuda leida lahendusi.

Tallinna Loomaaia kolm londilist, Aafrika savannielevandid Carl, Fien ja Draay saavad sel päeval rohkelt tähelepanu: elevanditüdrukud pääsevad selleks päevaks põnevate lõhnade ning peidetud maiustustega rikastatud aedikusse avastusretkele.

Jaga artiklit

3 kommentaari

H
Hiiumaa mees  /   08:10, 14. aug 2018
Oleks vöinud selle tähtsa päeva puhul need suured junnidki ära koristada ja päevakangelastele midagi pidulikumat ette anda
L
Lindprii  /   22:15, 13. aug 2018
Vanglas võiks ka pidada vaba inimese päeva.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis