Raha (Alar Truu)

"Millega tegeles Kilvar Kessleri poolt juhitud finantsinspektsioon, kui läbi Eesti liikusid miljardid eurod „musta raha“ ja rahapesumasin huugas täistuuridel? Eesti riik tegeles tõestamisega, et 25-eurone turuhinnaga tehing ei olegi turuhinnaga tehing, vaid on hoopis turuhinna viimine kunstlikule kõrgele tasemele," kirjutab väikeinvestor Aare Nõges Ärilehes.

Nõges kirjutab, et Kilvar Kessleri juhitavat inspektsiooni huvitasid tema tehingud oluliselt enam, kui mingid miljonilised, kümnemiljonilised või sajamiljonilised kahtlased rahaülekanded.

"Finantsinspektsiooni vastav osakond, mida juhatab tänaseni Kristjan-Erik Suurväli, nägi nendes tehingutes suurt ohtu börsile ja ühiskonnale, nägi hinna viimist kunstlikule kõrgele tasemele, nägi kuritegu. Kas neid eksitas aktsia lai spread või finantsalase algharituse puudumine, kuid aru nad ei saanud, et tegemist oli klassikaliste turuhinnaga tehtud tehingutega," nendib Nõges.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Jaga artiklit

37 kommentaari

V
Väljaarenenud süsteem  /   11:18, 15. aug 2018
Majanduskuritegude uurija oli nii suureline ja ütles otse välja tõe, kõik kellele on sul võimalik minu töö kohta kaebus esitada on minu peost söönud. Kahjuks rääkis ta tõtt.
I
inimkonnale  /   02:55, 15. aug 2018
http://piibel.net/#q=1Jh%202
Johannese esimene kiri 2:15 Ärge armastage maailma ega seda, mis on maailmas! Kui keegi
armastab maailma, siis ei ole temas Isa armastust.
16 Sest kõik, mis on maailmas - lihahimu ja silmahimu ja
elukõrkus -, ei ole Isast, vaid maailmast.
17 Ja maailm kaob ja tema himu, aga kes teeb Jumala tahtmist,
püsib igavesti.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis